• کد خبر: 24802
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 16 شهریور 1392 - 08:28
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یزد:
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش تجلیل از تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان یزد گفت: تمام سعی مسئولین کشور این است تا تعاون در اقتصاد کشور به یک قدرت تبدیل شود که البته زمینه های نظری آن فراهم شده و با توجه به شعار های دولت تدبیر و امید تعاون از مسائل مهم برنامه های دولت است.

  به گزارش اشکذر نیوز، همایش تجلیل از تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان یزد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل تأمین اجتماعی، استاندار یزد، نماینده مردم یزد، صدوق در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین تعاون استان در کارخانه سعادت یزد برگزار شد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین سفر استانی خود با بیان اینکه تمام سال های پس از انقلاب روح تعاون در اقتصاد کشور جاری بوده است اظهار داشت: تمام سعی مسئولین کشور این است تا تعاون در اقتصاد کشور به یک قدرت تبدیل شود که البته زمینه های نظری آن فراهم شده و با توجه به شعار های دولت تدبیر و امید تعاون از مسائل مهم برنامه های دولت است.

  علی ربیعی افزود: با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور باید راهکارهایی برای ظرفیت های حداکثری ارائه داد که تعاون می تواند نقش مهمی در این راهکارها داشته باشد چراکه تعاون یک پتانسیل برای بهبود وضع اقتصادی است.

   تعاون به اندازه ای آرمانی شده که دست کسی به آن نمی رسد

  وی با بیان تفاوت بین واقیعت و آرمان در جامعه کنونی ادامه داد: در زمان حال تعاون به اندازه ای آرمانی شده که دست کسی به آن نمی رسد و تاثیر چندانی بر کشور ندارد و اگر کسی به سمت این آرمان برود فقط در یک جا ثابت دست و پا خواهد زد.

  ربیعی یکی از کارکرد های بهبود وضع کنونی کشور را مشارکت مردم در اقتصاد دانست و گفت: یکی از نگرانی های مقام معظم رهبری نا عدالتی در توسعه کشور است و هرگز با این اقتصاد تنبل نمی توان کشور را در اهداف والا پیش برد.

  سیاست های وابسته برای رضایت کوتاه مدت مردم فایده ندارد /رأی به روحانی در روستاها نشان از عدم کارآمدی راهکارهای دولت قبلی برای پرکردن شکاف های اجتماعی است!

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه درآمد نفتی ایران در هشت سال گذشته با درآمد نفتی طول تاریخ قاجار تاکنون برابری می کند تصریح کرد: دولتی که بخواهد با سیاست های وابسته از مردم رضایت کوتاه مدت بگیرد کاری پیش نمی رود.

  وی بیان بیان اینکه در دولت قبلی روستاییان بیشترین کسانی بودند که مستقیم پول را حس کردند خاطر نشان کرد:  بیشترین رأی به دکتر روحانی در روستاها بوده است و تحلیل آراء مأخوذه نشان از این دارد که راهکارهای دولت قبلی برای پرکردن شکاف های اجتماعی کارآمد نبوده و گاهی این شکاف ها را عمیق تر کرده است و به نظر بنده یکی از مهم ترین راهکارها که امروز می تواند یاری رسان مشکلات اقتصادی و اجتماعی باشد گسترش تعاونی ها در سطح کشور است.

  علی ربیعی اعتماد برای  توسعه تعاون را از مهم ترین عناصر سرمایه اجتماعی عنوان کرد و اذعان داشت: رشد توسعه با عدالت اجتماعی آرمان امام راحل بوده است و امیدواریم بتوانیم در تحقق این آرمان کوشا باشیم.

  سرمایه گذاری پول های خرد مردم در تعاونی ها موجب برکت جامعه است

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد فرهنگ استفاده از پول های خرد مردم برای توسعه تعاون را مهم دانست و گفت: امروزه نگاه ها و سمت و سوی مردم بر قیمت  دلار و ارز و یا ملک و زمین است که سرمایه گذاری کنند و اگر مردم نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند که با سرمایه گذاری پول های خرد خود در تعاونی ها چه برکتی شامل حال کشور می شود قطعاً در اقتصاد کشورتاثیرگذار خواهد بود.

  ربیعی در پایان تمرین در بنگاه های کوچک برای ایجاد بنگاه های بزرگ، گردش سرمایه در دولت، پیوند نخبگی با تعاونی ها، بازاریابی و پایدار کردن مشاغل تعاونی ها را از مهم ترین ایده ها برای برنامه آینده اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: امیدوارم تا با ورود انسان های خلاق در عرصه حیات اجتماعی کشور و استفاده از ایده های برتر آن ها گامی تو در اقتصاد کشور برداریم.

  گفتنی است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هیئت همراه خود و مسئولین استان یزد از “نمایشگاه دستاوردهای تعاونی های برتر استان یزد” که در کارخانه سعات یزد برپا شده است بازدید کردند.

  تجلیل وزیر کار از تعاونی های برتر

  در پایان این مراسم از تعاونی های برتر استان یزد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل شد.

  منبع : یزد رسا

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vbW7L

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *