• کد خبر: 23750
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 14:14
  جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :
  عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه نیروی‌‌های مسلح ایران در تولید دستاوردهای نظامی در منطقه پیشگام هستند، گفت: افزایش تعامل با کشورهای همسایه و تشکیل پیمان‌های نظامی و اقتصادی موجب ثبات منطقه‌ای می‌شود.

  به گزارش اشکذر نیوز، محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رونمایی دستاوردهای جدید نظامی از سوی وزارت دفاع در هفته اخیر، گفت: خوشبختانه نیروی‌های مسلح ایران در سایه نوآوری و خلاقیت و تکیه بر توانمندی خود به پیشرفت‌های خوبی در حوزه تولید تجهیزات نظامی سیده است.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه هم‌اکنون نیروی‌ مسلح ایران در تولید دستاوردهای نظامی در منطقه پیشگام است، افزود: پیشگامی در حوزه نظامی، زمینه اقتدار جمهوری اسلامی را در منطقه فراهم کرده و می‌کند.

  وی با اعلام اینکه بخش عمده‌ای از دستاوردهای نظامی ایران با محصولات کشورهای خارجی و ابرقدرت رقابت می‌کند، تصریح کرد: دانشمندان و متخصصان کشور توانسته‌اند با اتکا به دانش و اطلاعات بومی، جایگاه نیروی مسلح ایران را به میزان قابل توجهی ارتقا دهند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه صنعت نظامی ایران در چند سال اخیر در ساخت برخی از تجهیزات به تولید انبوه دست یافته است، یادآور شد: این موضوع موجب شده که ایران برخی از محصولات نظامی خود را به کشورهای دیگر صادر کند، که این اقدامات زمینه ارتقا منزلت جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرده است.

  جوکار با اشاره به تعاملات جدید نیروی دریایی ایران و روسیه در چند هفته اخیر، گفت:افزایش تعامل با کشورهای همسایه و پیمان‌های نظامی و اقتصادی موجب ثبات منطقه می‌شود، از طرف دیگر همگرایی این کشورها موجب تولید قدرت و افزایش وزن دفاع منطقه شده و از نفوذ کشورهای فرامنطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

  عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، برگزاری رزمایش مشترک میان ایران و روسیه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری چنین رزمایش‌هایی زمینه تحقق امنیت پایدار در منطقه را فراهم می‌کند./

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/3MU89

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *