سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر از موافقت تشکیل دو اتحادیه همگن صنفی و اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان اشکذر خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، اولین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی با حضور نعمت ا… جعفری سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر، اکبری معاون سازمان تعاون روستایی استان یزد و سایر اعضای کمیسیون، جهت تعیین اتحادیه‌های صنفی کشاورزی در محل این مدیریت برگزار گردید.

جعفری ضمن بیان تشکیل اتاق اصناف کشاورزی شهرستان گفت: با صدور پروانه صنفی برای بهره برداران بخش کشاورزی، می‌توان اطلاعات درستی از سطح زیرکشت و میزان تولید به دست آورد و پس از کسب اطلاعات به کمک دستگاه‌های اجرایی، اقدام به اجرای سیاست‌های بخش کشاورزی نمود.

وی ادامه داد: در جلسه امروز با تشکیل دو اتحادیه همگن، تحت عنوان اتحادیه همگن زراعت، باغبانی و منابع طبیعی و اتحادیه همگن دام، طیور، شیلات و صنایع تبدیلی، با توجه به حدنصاب رسیدن پروانه‌های کسب صادره، موافقت گردید.

معاون سازمان تعاون روستایی نیز در این جلسه، توضیحاتی در رابطه با تبیین ساختار جدید نظام صنفی و تشکیل هرچه سریعتر اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف کشاورزی، براساس ضوابط و مقررات قانونی و دستورالعمل‌های ابلاغی به مطالب مهمی اشاره نمود.

رییس نظام صنفی کشاورزی شهرستان اشکذر نیز درباره فرآیند تشکیل اتحادیه‌های صنفی و سپس تشکیل اتاق اصناف توضیحاتی را ارایه و پس از ارائه گزارش فعالیت‌های انجام شده، دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های مربوطه را تشریح نمود.

در پایان، نعمت ا… جعفری رییس کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی شهرستان اشکذر، از تشکیل اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Rfo6D