اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

تشخیص ماهی تازه از ماهی فاسد

شناسه خبر : 68621 | تاریخ انتشار : : 21 آبان 1396 - 17:03 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر ، ماهي داراي ارزش تغذيه اي بسيار بالايي است و اكثر مواد مغذي مفيد و ضروري براي انسان را به تنهايي داراست. ولي ويژگي مخصوص ماهي كه آن را بين ساير مواد غذايي حائز اهميت خاص ساخته است، نوع چربي موجود در آن است. ماهي و محصولات دريايي با وجود آن […]

به گزارش اشکذر خبر ، ماهي داراي ارزش تغذيه اي بسيار بالايي است و اكثر مواد مغذي مفيد و ضروري براي انسان را به تنهايي داراست. ولي ويژگي مخصوص ماهي كه آن را بين ساير مواد غذايي حائز اهميت خاص ساخته است، نوع چربي موجود در آن است.
ماهي و محصولات دريايي با وجود آن كه جزو مواد غذايي حيواني هستند، ولي از نظر تركيب چربي با ساير مواد حيواني متفاوت‌اند. چربي موجود در مواد غذايي حيواني به طور عمده حاوي تركيباتي به نام اسيدهاي چرب اشباع شده هستند كه اين تركيبات موجب بالا بردن كلسترول و ساير چربي‌هاي نامطلوب خون مي‌شوند، بنابراين افراط در مصرف چربي‌هاي حيواني، سلامت قلب و عروق را به خطر انداخته و در نهايت منجر به سكته‌هاي قلبي و مغزي مي‌شود. ولي ماهي و آبزيان با وجود آن كه از دسته مواد غذايي حيواني هستند با اين حال نوع چربي موجود در آنها مشابه مواد گياهي است و از اسيدهاي چرب اشباع نشده به نام امگا 3 در آبزيان وجود دارد كه اثرات بسيار مهمي‌در سلامت انسان به عهده دارد و در پيش‌گيري از بسياري از بيماريها و كنترل و كمك به بهبود اختلالات و عوارض مختلف نقش مهم و سازنده‌اي به عهده دارد، بنابراین می طلبد بنا بر اهمیت این ماده غذایی و نقش آن در تامین سلامت افراد جامعه به مشخصات ماهی تازه و نحوه شناخت آن از ماهی فاسد پرداخته شود، که در این خصوص می توان گفت یکی از ساده ترین راه های شاختن ماهی تازه، بو کردن آن است ماهی تازه دریایی بوی آب و گیاهان دریایی می دهد و ماهی تازه پرورشی بویی شبیه بوی آکواریوم دارد در حالی که بوی ماهی مانده و فاسد تند و ترش ، شبیه گندیدگی است .
بدن ماهی تازه تقریبا سفت است یعنی وقتی شما آن را بر می دارید، در دستتان صاف قرار می گیرد و شل و افتاده نمی شود . پولک های ماهی تازه ، کاملا به سطح بدنش چسبیده اند ماهی هایی که پولکشان کم و بیش از روی پوست جدا شده اند ، تازه نیستند .
پوست ماهی تازه لیز است ماهی هایی که پوستشان حالت چسبندگی دارد و ترشحات چسبناکی بر روی بدنشان را پوشانده ،چندان تازه نیستند .
آبشش ماهی تازه کاملا قرمز و کمی مرطوب و آبشش ماهی مانده خاکستری رنگ و تقریبا خشک است .
در آخر به شهروندان عزیز توصیه می شود از خریدن ماهی هایی که در خارج از مغازه و درون یخدان های پر از یخ نگهداری می شوند خود داری کنید . ماهی باید حتما داخل مغازه درون بخچال و دوراز تابش نور خورشید نگهداری شود.
راضیه السادات خاتمی کارشناس اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی اشکذر

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LxN5l

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124