اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

تسریع در رسیدگی به وضعیت کارگران کارخانجات تعطیل شده/ یارانه خانواده‌های نیازمند پرداخت شود

شناسه خبر : 48664 | تاریخ انتشار : : 22 دی 1394 - 21:37 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، جلسه علنی امروز مجلس (22 دی 94) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد. نمایندگان در جلسه امروز خود رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات و مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود داشتند. تذکرات کتبی نمایندگان […]

به گزارش اشکذر نیوز، جلسه علنی امروز مجلس (22 دی 94) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

نمایندگان در جلسه امروز خود رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات و مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود داشتند.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس 22 دی 94 از سوی هیات رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

نادر قاضی‌پور و امیر خجسته نمایندگان ارومیه و همدان به وزیر صنعت لزوم افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل و توجه به ایمنی مردم را متذکر شدند.

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در تذکر به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت کارگران کارخانه‌جات تعطیل شده در سال 94 شد و در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار رسیدگی به وضعیت موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج و تعیین تکلیف سپرده‌های مردم در این موسسه شد.

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در تذکری به وزیر دادگستری عنوان کرد: علت عدم توجه به مصوبات مربوط به جلسه طرح سوال در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس چیست و در تذکری به وزیر کشور نیز اظهار داشت: چرا به رغم مستندات قانونی و مکاتبات مکرر نسبت به حقوق قانونی مردم در برخی از استان‌ها سهل انگاری می‌شود.

نادر فریدونی نماینده مردم فیروزآباد به وزیر اقتصاد لزوم تعیین تکلیف و حل مشکلات و موانع کاری موسسه مالی ثامن الحجج را متذکر شده و خواستار توضیح در خصوص علت افتتاح غیر قانونی آن شد.

علیرضا سلیمی، امیر خجسته و نادر قاضی‌پور نمایندگان محلات، همدان و ارومیه به وزیر علوم لزوم توجه جدی به تذکرات مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی آن وزارتخانه در جهت ارتقای رشد علمی کشور را متذکر شدند.

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در تذکری به وزرای کشور و اقتصاد خواستار تعیین تکلیف سریع سهامداران شرکت پدیده شد. و در تذکری به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار تسریع در پرداخت یارانه خانواده‌های نیازمند که بدون دلیل یارانه آنان قطع شده است، شد.

امیر خجسته و نادر قاضی‌پور نمایندگان همدان و ارومیه به وزیر نفت لزوم توجه جدی به جلوگیری از خام فروشی نفت و تقویت بخش‌های پتروشیمی و صنایع تبدیلی مربوط را متذکر شدند و همچنین در تذکری به رئیس جمهور خواستار توجه جدی به حذف دستگاه‌های موازی در داخل دولت و کاهش تصدی‌گری دولت در موارد قابل واگذاری شدند.

احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در تذکری به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد که چرا در قطع یارانه افراد پردرآمد و اختصاص آن به محرومین اقدام عاجل به عمل نمی‌آید.

جلسه علنی بعدی مجلس یکشنبه هفته آینده 27 دی‌ماه تشکیل می‌شود.

وکلای ملت در این جلسه 7 لایحه موافقتنامه بین ایران برخی کشورها را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

فارس/

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9Kezh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124