مشاور و مروج کتابخوانی و مطالعه شهرستان اشکذر: دوشنبه آخر هر ماه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، یک کتاب تحلیل و بررسی می‌شود.

به گزارش اشکذر خبر، ریحانه افخمی گفت: بررسی و تحلیل کتاب‌های مختلف در دوشنبه آخر هر ماه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان اشکذر در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد برگزار می‌شود.

وی افزود: به همت انجمن دوستان کتاب مجومرد و کتابخانه عمومی امام رضا (ع) جلسه تحلیل و بررسی رمان «کتابخانه نیمه شب» نوشته مت هیگ با حضور جمعی از علاقه‌مندان در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد برگزار شد.
مشاور و مروج کتابخوانی و مطالعه شهرستان اشکذر اظهار داشت: مت هیگ در کتاب کتابخانه نیمه شب به روایت داستان زندگی دختری به نام نورا می‌پردازد که بعد از گذر دورانی پرتنش و مملو از نا امیدی، وارد کتابخانه‌ای جادویی می‌شود و نگاهش به تمام مسائل زندگی امیدوارانه می‌شود.
مشاور و مروج کتابخوانی و مطالعه گفت: “افسردگی و احساس ناامیدی و حسرت “که درون مایه اصلی رمان بود و باعث اقدام به خودکشی اول شخص (نورا) شده بوده است.
وی ادامه داد:، اما در جایی میان زندگی و مرگ، روزنه‌ی امیدی را می‌بیند که با کمک آن می‌تواند سرنوشتش را تغییر دهد.
افخمی عنوان کرد: این کتاب به این مسئله می‌پردازد که اگر افسردگی از ریشه رفع نشود و فرد به آرامش واقعی و رضایت درونی نرسد، این بیماری که مادر بیماری‌ها و اختلالات روانی است، به انسان آسیب وارد می‌کند.
وی افزود: این نشست بیست و هشتمین نشست بررسی و گفتگوی کتاب در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد بود که دوشنبه‌های آخر هر ماه برگزار می‌شود.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jpgrn
  • منبع خبر : صداوسیما