اشکذر خبر


تداوم گرما تا شنبه هفته آتی/ تابستان امسال یزد یک درجه گرم‌تر از نرمال است

شناسه خبر : 108244 | تاریخ انتشار : : ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰:۳۶ | ارسال توسط :

برهانی مدیرکل هواشناسی یزد گفت:طی دو ماه آینده، میانگین دمای استان از صفر تا یک درجه سانتیگراد گرمتر از شرایط نرمال پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه میانگین دمای فصل در ۲۵ سال گذشته به عنوان شرایط نرمال در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: از هفته آینده به مدت دو ماه تا نیمه شهریور، میانگین دمای استان از صفر تا یک درجه سانتیگراد گرمتر از شرایط نرمال پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان یزد با بیان اینکه در این فصل به جز گرما، گاهی وزش باد به صورت موقت در استان مورد انتظار است، عنوان کرد: دمای هوای اکثر نقاط استان طی هفته جاری و شنبه هفته آتی بالای ۴۰ درجه پیش‌بینی می‌شود و امروز و فردا دمای یزد به ۴۴ تا ۴۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
برهانی گفت: روز گذشته دمای اردکان و اشکذر به ۴۶ درجه و دمای بافق به عنوان گرم‌ترین نقطه استان به ۴۸ درجه رسید و همچنین این شب‌های یزد، شب‌های گرمی است که دما در خنک‌ترین ساعت به کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نمی‌رسد.
وی استان یزد را به تبع شرایط اقلیمی یکی از گرم‌ترین استان‌ها در کشور دانست و افزود: یزد به دلیل شرایط اقلیمی و کویری بودن منطقه معمولا جزء سه تا چهار استان گرم کشور بوده و در ۲۴ ساعت گذشته نیز قم، اهواز و یزد گم‌ترین مراکز استان در کشور بوده‌اند.
برهانی یادآور شد: افزایش دما در هفته جاری به دلیل تقویت مرکز کم فشار حرارتی  سراسر کشور را فرا گرفته و یزد نیز به تبع شرایط اقلیمی از گرم‌ترین استان‌ها به شمار می‌آید.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/K0CxT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *