• کد خبر: 37974
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 17 اسفند 1393 - 18:41
  حکم قانونی تخریب یک باب مغازه در جاده سنتو برای حفظ امنیت شهروندان اجرا شد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری اشکذر، مسئول واحد بازرسی و اجرائیات شهرداری اشکذر در خصوص اجرای این حکم گفت: این ساختمان دارای سد معبر، استانداردهای لازم در بحث ایمنی را اخذ نکرده و تخلفاتی نیز در بحث ساختمان‌سازی داشت و وظیفه شهرداری بود که پرونده را به کمیسیون ماده 100 ارجاع دهد.

  مزیدی تشریح کرد: محور جاده سنتو به دلیل تردد زیاد اتومبیل های سنگین و نیمه سنگین و بدلیل قرارگرفتن در محور بندرعباس  تهران از حساسیت خاصی برخوردار است که با توجه به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز اعتراض مسافران و شهروندان را در بر داشته است.

  وی ادامه داد: در 28 خرداد سال جاری رأی کمیسیون تجدید نظر ماده 100 در جهت رفع تخلفات ساختمانی در جاده سنتو و تغییر کاربری صادر شد که این حکم اجرایی شد.

  مسئول واحد اجرائیات تأکید کرد: رأی صادره قطعی و لازم‌الاجرا بود و بر همین اساس تخریب واحد خاطی تجاری بدون مجوز انجام شد.

  مزیدی، در خصوص اجرای این حکم گفت: اکثر واحدهای تجاری جاده سنتو در حال حاضر پایان کار ندارد ودر حریم واقع شده و با توجه به ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری منطقه دارای حساسیت و پرخطر اعلام گشته است و بر اساس بند 14 ماده 55 مقررات ملی ساختمان این بنا حکم قانونی دریافت کرده و شهرداری موظف به اجرای این حکم است.

  image_gallery22 image_gallery23 image_gallery24

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/nbHYw

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *