اشکذر خبر

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد:

تحقق ۱۷۰درصدی بودجه نظام مهندسی تاکنون

شناسه خبر : 97295 | تاریخ انتشار : : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸ | ارسال توسط :

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به تحقق ۱۷۰ درصدی بودجه سازمان در سال جاری افزود: خوشبختانه ۷۰ درصد از بودجه مصوب ۹۹ جلوتر هستیم.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ علی اصغر زحمتکش در جلسه مجمع عمومی نوبت اول این سازمان با بیان اینکه بر اساس قانون هر سال ۲ دفعه جلسه مجمع در تیرماه و اواخر سال برگزار می‌شود گفت: متاسفانه به دلیل شرایط کرونا نتوانستیم جلسه تیرماه را که در خصوص بررسی صورت های مالی و ارائه گزارش عملکرد سال ۹۸ بود برگزار کنیم که جلسه امروز هم با توجه به عدم حد نصاب اعضا به جلسه بعد به اواخر اسفند ماه سال جاری موکول می‌گردد.

وی در همین رابطه ادامه داد: دستور جلسه مجمع عمومی پایان سال در خصوص تصویب بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ و بررسی صورتهای مالی و گزارش عملکرد سال ۹۸ سازمان می‌باشد که برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری جلسه با شکوه مجمع صورت پذیرفته است.

زحمتکش در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سال جاری پرداخت و ابراز کرد: در ابتدای دوره هیئت مدیره هشتم سامانه‌های سازمان به صورت جزیره‌ای و پراکنده بود و ارتباط سیستمی بین سامانه‌ها وجود نداشت که این موضوع باعث بروز مغایرت‌ها و مشکلات عدیده‌ای شده بود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ابتدا کل فرایندهای عملیاتی سازمان استخراج شد و بهبود و اصلاح گردید و سپس با انعقاد قراردادی با کمک یک مشاور که در کشور عملکرد قابل قبولی در پیاده‌سازی سامانه‌های فرآیند محور داشت، سامانه جامع و یکپارچه سینا را پایه گذاری کردیم که این سامانه به صورت انحصاری در سازمان قرار داده شده و برخلاف نرم‌افزارهای قبلی، مالکیت و حق بهره‌برداری آن در اختیار سازمان است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به اینکه تمامی فرآیندهای سازمان به صورت فاز به فاز بر روی سامانه سینا اجرایی خواهد شد و قابل بهره‌برداری خواهند بود؛ اظهار کرد: در حال حاضر دو فرایند زیرساختی که عضویت مهندسین و صدور پروانه اشتغال است با ۱۱ زیر فرآیند بر روی سامانه راه اندازی شده است و تمامی فرآیندهای آن در هر مرحله ای مشخص و شفاف است.

وی اضافه کرد: امیدواریم تا نیمه اول سال آینده کلیه فرآیندهای سازمان را روی این سامانه پیاده سازی کنیم.

زحمتکش در بخش دیگری از سخنانش به اجرای سامانه ارجاع نظارت از خردادماه سال جاری در سازمان خبر داد و بیان داشت: با توجه به اینکه بر اساس قانون؛ انتخاب ناظرین توسط سازمان انجام می شود؛ این سامانه به منظور شفافیت و توزیع عادلانه کار راه‌اندازی شده است و تمامی اطلاعات مورد نیاز درخصوص پروژه‌های ساختمانی در اختیار ناظرین نظیر تعداد طبقات، متراژ ساختمان، نوع اسکلت و… براساس امتیاز مهندسین و صلاحیت آنان به صورت شفاف وجود داشته و سامانه بر اساس امتیاز و شیوه‌نامه شورای مرکزی؛ پروژه‌ها را به مهندسان داوطلب نظارت ارجاع می‌دهد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد افزود: از ابتدای دی‌ماه نرم‌افزار غیرحضوری و الکترونیک مشترکین گاز در سازمان راه‌اندازی شد که براساس آن تمامی فرایند اجرای شبکه گاز بدون حضور فیزیکی و نقشه های کاغذی عملیاتی شده است و بر همین اساس تاکنون بیش از ۷۶۰۰ پرونده روی سامانه گاز بارگذاری شده که مجری و ناظر بدون حضور فیزیکی در سازمان، نقشه‌ها را کنترل و نقشه به صورت الکترونیکی و با امضای دیجیتال برای دفاتر پیشخوان دولت ارسال می‌گردد که البته این طرح برای اولین بار در کشور در استان یزد اجرایی شده است.

زحمتکش با اشاره به تعامل خوب سازمان با نهادهای مختلف گفت: میزان پروژه‌های ورودی به سازمان در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۳۰ هزار متر مربع بود که با تعاملات صورت گرفته این میزان در سال جاری نزدیک به یک میلیون متر مربع خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحقق ۱۷۰ درصدی بودجه این سازمان در سال جاری افزود: خوشبختانه از بودجه مصوب سال جاری ۷۰ درصد جلوتر هستیم و برهمین اساس بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ نیز با رشد ۵۳ درصد پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی یزد با اشاره به عملکرد مالی خوب سازمان نظام مهندسی استان ابراز داشت: با اجرای طرح تخفیفات مناسبتی، اتفاقات خوبی هم برای مردم و هم سازمان رخ داده که برای نمونه با اجرای طرح تخفیف ۳۰درصدی از ۲۳ بهمن تا ۷ اسفند ۲۲۲ پرونده با زیربنای بیش از ۱۵۲ هزار متر مربع به ارزش ۹/۷ میلیارد تومان وارد سازمان شده است و ظرفیت خوبی از خدمات مهندسان را به خود اختصاص داده است.

زحمتکش اعطای بالغ بر ۴ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره بانک‌های مهر و رسالت، ۳۶ میلیارد تومان بانک ملت، ۵۰ میلیارد تومان بانک صادرات، انجام تفاهم‌نامه ماهیانه ۱۰۰ عدد وام ۱۰ میلیون تومانی بانک رسالت و وام خرید لب‌تاپ و توکن به مبلغ ۲۰ میلیون تومان با باز پرداخت ۱۸ ماهه و کارمزد ۲ درصد و افزایش تعرفه خدمات مهندسی بر اساس تعرفه وزارت راه و شهرسازی و نزدیک کردن تعرفه خدمات مهندسی به نرخ واقعی را از دیگر خدمات سازمان به اعضا دانست.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تعرفه ۱۴۰۰ هم در اوایل سال آینده عملیاتی شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ggzSj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *