مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: صد درصد چاه‌های کشاورزی شهرستان اشکذر به کنتور هوشمند مجهز شدند

به گزارش اشکذر خبر، مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: بر روی ۱۱۲ حلقه چاه در شهرستان اشکذر کنتور هوشمند نصب شده است، این یعنی صد درصد از چاه‌های کشاورزی و ۸۵ درصد از چاه‌های صنعتی این شهرستان مجهز به کنتور هوشمند شدند.

او با بیان اینکه مدیریت تحویل حجمی آب به کشاورزان استان یزد در حال اجرا است، افزود: ۱۵ در صد باقی مانده چاه‌های صنعتی این شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۲ به کنتور هوشمند مجهز خواهند شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: ۵۵ درصد از حجم آب از منابع زیر زمینی شهرستان در بخش کشاورزی، ۳۸ درصد در بخش شرب و بهداشت و ۷ درصد در بخش صنعت و خدمات مصرف می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرستان اشکذر در دشت بزرگ یزد – اردکان قرار گرفته است، گفت: این دشت که سکونتگاه و مرکز تجمع صنایع در استان است بیشترین برداشت و تخلیه آب از منابع زیر زمینی را دارد.

جوادیان زاده با بیان اینکه حیات استان به این دشت گره خورده است، گفت: سالیانه نزدیک به ۴۵ سانتی متر افت آب در دشت یزد – اردکان اتفاق می‌افتد که برای مدیریت مصرف آب طرح گسترده تابا در حال اجرا است.

او با بیان اینکه این طرح تا پایان سال در استان به طور کامل اجرا می‌شود، گفت: در طرح تابا تمامی چاه‌های کشاورزی از سوی مردم در وب سایت شرکت قابل شناسایی و ردیابی است که از این طریق مردم می‌توانند از میزان برداشت چاه‌های کشاورزی، وضعیت منابع آبخوان‌ها و دشت‌ها به طور شفاف مطلع شوند.

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: همه شهروندان می‌توانند تماس با شماره ۳۱۰۷۷ سامانه پیشنهادات و گزارشات مردمی تخلفات حوزه آبی و پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه نمایند.

جوادیان زاده گفت: طرح خوبی توسط تیم مشاور کشوری روی کوه کاسه گذاشته شده است و تمامی برنامه‌های مرتبط به بازسازی این رودخانه در حال اجرا است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GEoUH