رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذردر نشست مشترک با بخشدار خضرآباد به نقش خانه های هلال و اثر بخشی آنها در کیفیت بخشی و گسترش چتر حمایتی به نیازمندان و تشکیل شبکه های محلی آموزش دیده در حوادث بسیار پر رنگ دانست و از افتتاح سه خانه هلال در این بخش تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اشکذرخبر، بزاززاده به آمادگی کامل جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در اجرای طرح های عملیاتی امداد و نجات در بخش خضرآباد اشاره کرد وگفت این جمعیت جهت اجرای طرح های آموزشی، درمانی و امدادی در سطوح مختلف در روستاهای تابع این بخش آمادگی کامل دارد

در این دیدار، ضمن بررسی شرایط خاص منطقه، فاصله از مرکز شهر ، تعدد روستاها، کوهستانی بودن و وضعیت خاص دسترسی و جاده ای، ایمن نبودن مسیر در بعضی نقاط، شیوع مخاطرات طبیعی از قبیل سیل و حوادث کوهستانی، طرح جامع امداد و نجات با رویکرد آموزش محور با هدف توانمند سازی جوامع محلی ، توزیع نیروهای امدادی خصوصا در ایام پایانی هفته، و تشکیل تیمهای عملیاتی امداد و نجات روستایی و همچنین گسترش خانه های هلال مطرح و تبادل نظر شد.

سید کاظم بزاززاده رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های بخشدار خضرآباد، تشکیل و تثبیت تیمهای امدادی و تجهیز آنها از جایگاه مسئولیت اجتماعی صنایع منطقه را از اولویتهای این جمعیت در منطقه دانستند و اظهار کردند در برنامه اجرایی سال ۱۴۰۲ جانمایی شده است.

ایشان نقش خانه های هلال و اثر بخشی آنها در کیفیت بخشی و گسترش چتر حمایتی به نیازمندان و تشکیل شبکه های محلی آموزش دیده در حوادث بسیار پر رنگ دانسته و از افتتاح سه خانه هلال در این بخش تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

پرهیزکار بخشدار بخش خضرآباد نیز ضمن تبریک هفته هلال احمر و تشکر از زحمات و فعالیت های هلال احمر شهرستان ،اثر بخشی و نمود مجموعه اقدامات این نهاد را بسیار زیاد و جاذبه عمومی را در عضویت و خدمت در آنرا همه گیر دانستند.

بخشدار خضرآباد، ضمن استقبال از طرح جامعه امداد و نجات روستائی، و رزمایش بزرگ امداد و نجات هر گونه همکاری تا حصول نتیجه را عنوان کردند.

در پایان جلسه به پاس زحمات جمعیت هلال احمر، از رئیس این جمعیت با اهدای گل تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XO1fF