اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

تایید صلاحیت 60 درصدی نامزدهای انتخابات مجلس دهم در استان یزد

شناسه خبر : 49743 | تاریخ انتشار : : 18 بهمن 1394 - 8:05 | ارسال توسط :

  به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، محمدعلی طالبی در گفت وگو با  ایرنا در این باره افزود: در مجموع در استان یزد 172 نفر برای انتخابات مجلس دهم ثبت نام کرده بودند که از این تعداد چهار نفر انصراف داده و 168 نفر برای صلاحیت مورد بررسی قرار گرفتند. وی اظهار کرد: براساس نتایج […]

 

طالبیبه گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز)، محمدعلی طالبی در گفت وگو با  ایرنا در این باره افزود: در مجموع در استان یزد 172 نفر برای انتخابات مجلس دهم ثبت نام کرده بودند که از این تعداد چهار نفر انصراف داده و 168 نفر برای صلاحیت مورد بررسی قرار گرفتند.
وی اظهار کرد: براساس نتایج بررسی های اخیر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت داوطلبان، صلاحیت 24 نفر دیگر از استان محرز شد تا مجموع افراد تایید صلاحیت شده استان به 100 نفر برسد.
رئیس ستاد انتخابات یزد اضافه کرد: در این مرحله چهار نفر از کسانی که قبلا تایید شده بودند نیز رد صلاحیت شده اند .
به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد ، بدین ترتیب 62 درصد از نامزدهای انتخاباتی استان تایید صلاحیت شدند و صلاحیت 68 نفر دیگر یعنی 40درصد ثبت نامی ها محرز نشد.
طالبی یادآور شد: بدین ترتیب در مجموع تعداد داوطلبان تایید شده استان یزد که در مرحله قبل 80 نفر بود بعداز بررسی دوباره شورای نگهبان به 100 نفر رسیده است.
رئیس ستاد استان یزد درباره تعداد داوطلبان هر حوزه نیز اظهار کرد: در حوزه اردکان از 12 نفر هشت نفر تایید و چهار نفر رد، در حوزه تفت و میبد از 39 نفر 19 نفر تایید ، 19 نفر رد و یک نفر انصراف دادند ؛ در حوزه مهریز، ابرکوه ،بافق خاتم و بهاباد از 44 نفر 32 نفر تایید و 12 نفر رد و در حوزه یزد و اشکذر هم از 77 داوطلب 41 نفر تایید ،33 نفر رد شده و سه نفر هم انصراف دادند.
استان یزد با یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت و 10شهرستان دارای چهار حوزه انتخابیه با چهار نماینده برای مجلس شورای اسلامی است.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ماه برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/2Dkl0
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124