اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

تاکید نماینده مردم یزد بر اختصاص ۲۰ درصد سهم استانی

شناسه خبر : 28193 | تاریخ انتشار : : 11 اسفند 1392 - 19:00 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز  به نقل از دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، محمد صالح جوکار در دیدار با جعفر سرقینی، امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تکلیف شدن شرکت معدنی چادرملو و سنگ آهن مرکزی ایران – بافق نسبت به پرداخت حق انتفاع پروانه بهره‌برداری سال 92 و […]

به گزارش اشکذر نیوز  به نقل از دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، محمد صالح جوکار در دیدار با جعفر سرقینی، امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تکلیف شدن شرکت معدنی چادرملو و سنگ آهن مرکزی ایران – بافق نسبت به پرداخت حق انتفاع پروانه بهره‌برداری سال 92 و سهم استانی آن را خواستار شد.

وی در این دیدار اظهار کرد: براساس بند 55 قانون بودجه سال 92 کلیه شرکت‌های استخراج کننده معادن سنگ‌آهن که پروانه بهره برداری آن به نام سازمان ایمیدرو است، تکلیف به پرداخت حق انتفاع پروانه بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برداری به ازای هر تن کاسنگ استخراجی از معدن شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس شرکت چادرملو و سنگ آهن مرکزی بافق می‌بایست در مقاطع سه ماهه این عوارض را پرداخت نمایند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به آمار استخراج معادن مذکور و قیمت شمش فولاد خوزستان، میزان عوارض معادن مذکور بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

جوکار اضافه کرد: همچنین براساس تبصره 3 بند مذکور 20 درصد درآمد حاصل از این بند می‌بایست در اختیار استان محل معدن قرار گیرد تا صرف اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی استان شود.

وی گفت: با عنایت به اینکه شرکت‌های مذکور تاکنون بخش کمی از عوارض مذکور را پرداخت کرده‌اند، خواستار مکلف شدن شرکت‌های چادرملو و سنگ‌آهن مرکزی ایران نسبت به پرداخت عوارض مذکور و اختصاص 20 درصد سهم استانی هستیم.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XH7FK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec