مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد: با اجرای فاز دوم مجتمع آبرسانی امام حسین (ع) ۱۶ روستای بخش خضرآباد شهرستان اشکذر از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند.

به گزارش اشکذر خبر، جلال علمدار گفت: با اجرای فاز دوم مجتمع آبرسانی امام حسین (ع)، ۶۸۸ خانوار روستا‌های بخش خضرآباد شهرستان اشکذر با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر از آب شرب پایدار و سالم بهره مند می‌شوند.

وی بر تحقق عدالت و پیشگیری مهاجرت از روستا‌ها تاکید کرد و افزود: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد به اجرای حدود ۵۰ کیلومتر خط انتقال در این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: همچنین در این مجتمع آبرسانی ۱۰ مخزن سرراهی و ذخیره آب با حجم ۲ هزار متر مکعب احداث شده است.
علمدار با بیان اینکه ۲۵ مجتمع آبرسانی روستایی در حال بهره‌برداری بوده و احداث ۱۰ مجتمع دیگر نیز در برنامه آتی شرکت آبفا قرار دارد، اظهار داشت: اقدامات تکمیلی فاز دوم مجتمع آبرسانی امام حسین (ع) شامل شش ایستگاه پمپاژ و عملیات تکمیلی حفاظت فیزیکی و تله متری در صورت تامین اعتبار در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.
وی شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی در روستا‌ها را مهم برشمرد و گفت: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان از محل بودجه عمرانی و محرومیت زدایی برای اجرای این پروژه هزینه شده است و تکمیل آن نیازمند ۹۰ میلیارد تومان اعتبار است.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/uOBBQ