برای اولین بار در سالهای ۵۰ و ۵۱ شمسی از طریق دارالتبلیغ اسلامی قم کلاس آموزش قرآن در حسینیه حاج علیرضا واقع در کوچه مکتب قرآن تشکیل گردید

اشکذرخبر: برای اولین بار در سالهای ۵۰ و ۵۱ شمسی از طریق دارالتبلیغ اسلامی قم کلاس آموزش قرآن در حسینیه حاج علیرضا واقع در کوچه مکتب قرآن تشکیل گردید ابتدا مربی کلاسها برادران پورذاکری بودند نفرات برتر کلاسهابه اردوی فرهنگی تفریحی زیارتی به قم فرستاده می شدند.

حاج شیخ میرزاعباس دهقانی درباره این کلاسها چنین می گوید: «در اولین دوره آموزشی کلاس های مذهبی که در حسینیه حاج علی رضا محله پشت باغ اشکذر برگزار می شد افرادی چون شهید حاج محمد حسین جعفری نسب، حاج غلامعباس علیرضا هادی، علی اکبر غلامزاده و… شرکت داشتند.»

وی در ادامه گفت:«یک دوره آموزشی از طرف دفتر تبلیغات اسلامی درامتداداین کلاسها در قم برگزار گردید که شهید حاج محمد حسین جعفری نسب از اشکذر در آن شرکت کرد علی اکبر پرورش و علامه محمد تقی جعفری فیلسوف شهیر از اساتید آن دوره بودند. حاج محمد حسین خیلی از استاد محمد تقی جعفری خوشش آمده بود و زیاد از او می گفت. در همان سال خدا به او اولاد پسری داد از شدت علاقه به استاد محمد تقی جعفری اسم پسرش را محمد تقی گذاشت. »بعدها فرزندش محمد تقی به حوزه رفت و هم نام و هم لباس علامه محمد تقی جعفری شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GAuw1