• کد خبر: 25295
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 16 مهر 1392 - 18:23
  با دوربین خراب که نمی توان خبر تهیه کرد!
  پنج هفته است که از خرابی دوربین خبرنگار صدا و سیما اشکذر می گذرد و آنتن شبکه تابان استان یزد در این مدت رنگ اخبار شهرستان اشکذر را به خود ندیده، این در حالی است که فرمانداری هر شهرستانی متولی اصلی خبرگزاری در آن شهرستان است.

  به گزارش اشکذر نیوز، پنج هفته است که از خرابی دوربین خبرنگار صدا و سیما اشکذر می گذرد و آنتن شبکه تابان استان یزد در این مدت رنگ اخبار شهرستان اشکذر را به خود ندیده،  این در حالی است که فرمانداری هر شهرستانی متولی اصلی خبرگزاری در آن شهرستان است.

  همان طور  که در آموزه های دینی و معنوی ما هم به آن اشاره شده جایگاه خبرنگاران جایگاهی پیامبرگونه است و قداست و معنویت خاصی دارد.

  در اهمیت جایگاه و وظیفه خبر و خبرنگار همین بس که اولین آیاتی که به پیامبر اسلام نازل شده در خصوص قلم و نوشتن بوده است و حتی در قرآن نیز سوره ای به نام “نباء” داریم که خبر از این نام می آید.

  از طرفی هم خود خبرنگاران و هم مخاطبان آنها که شامل مردم و مسئولین هستند باید برای حفظ و ارتقاء این جایگاه کوشا باشند و در سایه همین تلاش، خبرنگاران می توانند به اهداف و رسالت اصلی و الهی خود برسند.

  اما متاسفانه این موضوع در شهرستان اشکذر محلی از اعراب ندارد، دلیل مستند آن هم نبود خبر شهرستان اشکذر روی شبکه تلویزیونی تابان است، آن هم نه چند روز بلکه قریب به پنج هفته است که آنتن شبکه تابان استان یزد رنگ اخبار اشکذر را به خود نمی بیند.

  شاید برای مخاطبان تعجب آور باشد که “خرابی دوربین” علت نرفتن اخبار روی آنتن یزد باشد و این در حالی است که با توجه به نامه نگاری انجام شده از سوی خبرنگار صدا و سیما در اشکذر به فرمانداری شهرستان که حدود ۴۵ روز از ارسال نامه می گذرد، هنوز که هنوز است اقدامی از طرف این نهاد که متولی اصلی خبرگزاری شهرستان است صورت نگرفته.

  و چه بسیار مایه تاسف است که چنین مسائل پیش پا افتاده ای باعث چنین رویداد ناگواری شود که اخبار و وقایع یک شهرستان پنج هفته متوالی به خاطر چند صد هزار تومان هزینه تعمییر دوربین روی آنتن استان نرود.

  یادآوری این نکته لازم است که توجه به خبرنگار با حرف نیست و باید در عمل آن را نشان داد، از طرفی این توجه در پایان به نفع شهرستان است نه خود خبرنگار.

  پر واضح است که هرچقدر تعداد و کیفیت اخبار شهرستان بیشتر باشد، شهرستان جایگاه و وجهه بهتری در سیمای استان پیدا می کند و این امر با تجهیزات ابتدایی و یا تعلل در تعمیر یک دوربین ساده حاصل نمی شود.

  *نسیم صادق*

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/juHWQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *