• کد خبر: 21358
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 08:04
  استاندار یزد:
  استاندار در همايش روز كارگر در استان يزد از پيگيري هاي لازم در راستاي ساخت يك بيمارستان 400 تختخوابي خاص كارگران در استان يزد خبر داد و گفت: پرداخت حقوق معوقه تعدادی از كارگران واحدهای تولیدی باید در اولویت كاری دستگاه های مرتبط قرار گیرد.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از  یزد رسا،‌ ” محمد رضا فلاح زاده ” روز دوشنبه در این مراسم، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: اقشار مختلف مردم بخش اعظم زندگی خود را مرهون تلاش مادران و همسران خود هستند.

  وی با اشاره به رشادت های کارگران در دوران ۸ سال دفاع مقدس، افزود: قشر عظیمی از شهدای دورا ن دفاع مقدس از کارگران و فرزندانشان بودند.

  استاندار یزد در بخش دوم سخنان خود، نقش کارگران در چرخه تولید کشور را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: کمیته مشاغل سخت و زیان آور تشکیل شده و موانع در این زمینه در اسرع وقت حل و فصل خواهد شد.

  وی گفت: پرداخت حقوق معوقه تعدادی از کارگران باید در اولویت کاری دستگاه های مرتبط قرار گیرد.

  فلاح زاده همچنین از پیگیری های لازم در راستای ساخت یک بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی خاص کارگران در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: پیگیری لازم در راستای شبانه روزی شدن درمانگاه امام شهر و شهید پاکنژاد در حال انجام است.

  عالی ترین مقام اجرایی استان در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان راه آهن نیز به شرایط محدودیت ۱۰ درصدی و تحصیلات فوق دیپلم به بالا اشاره کرد.

  ایجاد داروخانه در کنار مراکز درمانی برای کارگران و بن کارگری از دیگر موارد اشاره شده توسط استاندار یزد بود.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از وجود ۱۹۰ هزار کارگر در ۱۲ هزار واحد فعال در استان یزد خبر داد و افزود: ۴۶ درصد حوادث ناشی از کار در سال ۹۱ کاهش پیدا کرده است که نشان دهنده آموزش لازم، تلاش کارگران و همکاری جامعه کارفرمایی است.

  ” امرا… فلاح زاده ” گفت: واگذاری سهام عدالت به ۱۳ هزار نفر از کارگران، برگزاری مسابقات قرآنی، راه اندازری ۶ مجموعه ورزشی و ۲ استخر، برگزاری نماز جماعت در ۸۰ واحد تولیدی و … از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای حل مسائل پیش روی کارگران است.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/M0S6c

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *