آئین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهرستان اشکذر با همکاری روابط عمومی فرمانداری و بسیج رسانه این شهرستان در روستای هدف گردشگری شمسی رستاق برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ با حضور احمد آخوندی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، علی حکیمیان معاون فرهنگی و رسانه ای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، روح الله ردائی فرماندار اشکذر آئین گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهرستان اشکذر با همکاری روابط عمومی فرمانداری و بسیج رسانه این شهرستان در روستای هدف گردشگری شمسی رستاق برگزار شد.

آخوندی در این مراسم که معاونین وی، معاونین فرمانداری اشکذر، بخشداران، سرهنگ حسین هاتفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشکذر حضور داشتند و به سوالات خبرنگاران در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پاسخ گفت.

مدیریت شهر مجومرد برنامه های خوبی برای گردشگری دارد

وی ضمن تحسین مدیریت شهر مجومرد بویژه شورای اسلامی شهر مجومرد و شهرداری آن به دلیل برنامه ریزی های کلان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: شهرستان اشکذر تنها شهرستانی است که با وجود برخورداری از ظرفیت عظیم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بهره برداری از این ظرفیت توفیق چندانی نداشته است و البته با توجه به محدودیت بودجه وزارت میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری شوراهای شهر و شهرداری ها می تانند در این حوزه ورود کنند و از میراث ملموس و ناملموس شهرهای این شهرستان حمایت نمایند.

انجمن حامیان میراث فرهنگی تشکیل شود

آخوندی با اشاره به نزدیکی هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از طرح تاسیس انجمن حامیان میراث فرهنگی به عنوان طرح جدید اداره تحت مدیریت خود سخن گفت و افزود: بخشداران و دهیاری ها می توانند طی حمایت از دغدغه مندان؛ حامیان میراث فرهنگی را تشویق کنند تا به تاسیس انجمن حامیان میراث فرهنگی مبادرت ورزند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در ادامه ابراز داشت: در این طرح حمایت صنایع مستقر در شهرستان های مختلف پیش بینی شده است و با رویکرد هر واحد صنعت حامی یک بنای تاریخی به دنبال جلب مشارکت و انجام مسئولیت اجتماعی صنایع در این حوزه هستیم.

وی در ادامه از توصیه این اداره به خرید هدایای مورد نیاز ادارات و صنایع استان یزد از محصولات صنایع دستی به عنوان طرحی در راستای حمایت و رونق بخش صنایع دستی را یکی از سیاست های این اداره نام برد.

تلاش کارگزاران دولت برای خدمت صادقانه به مردم 

ردائی فرماندار شهرستان اشکذر نیز در اینن مراسم مهمترین ویژگی کارگزاران دولت در این شهرستان را صداقت دانست و گفت: مدیریت ارشد شهرستان اشکذر و سایر زیرمجموعه‌های دولت برای خدمت صادقانه به مردم مجدانه تلاش می‌کنند.

وی از خبرنگاران خواست رسالت خویش را با صداقت و امانتداری همراه کنند و با ایجاد ارتباط دوسویه بین مردم و مسئولان برای ارتقای همه‌جانبه این شهرستان تلاش نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر با قدردانی از زحمات خبرنگاران طی یک‌سال گذشته به ضرورت ارتباط مستمر مجموعه دولت با اصحاب رسانه اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با دعوت از مدیران استانی و با همراهی خبرنگاران اقدامات دولت در هر حوزه را به اطلاع مردم برسانیم و مسئولان را در جریان مطالبات مردمی قرار دهیم.

شایان ذکر است؛ با اهدای لوح سپاس از تلاش‌ها و زحمات خبرنگاران این شهرستان تقدیر شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lJIgN