اشکذر خبر

به مردم قول می دهیم صنایع آلاینده اجازه ی استقرار نخواهند یافت/پلمپ شدن چند واحد تولیدی از جمله کشتارگاه مرغ

شناسه خبر : 29951 | تاریخ انتشار : : ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز،  محمدعلی شاه حسینی فرماندار اشکذر در مصاحبه با هفته نامه روزنه ویژنامه ی شهرستان اشکذر اظهار داشت: به مردم قول می دهیم صنایع آلاینده اجازه ی استقرار نخواهند یافت. اگر کارخانه ای طبق استاندارد های محیط زیست نباشد، از استقرار آن جلوگیری می کنیم شاه حسینی با بیان اینکه یکی از سیاست […]

به گزارش اشکذر نیوز،  محمدعلی شاه حسینی فرماندار اشکذر در مصاحبه با هفته نامه روزنه ویژنامه ی شهرستان اشکذر اظهار داشت: به مردم قول می دهیم صنایع آلاینده اجازه ی استقرار نخواهند یافت.

شاه حسینی

اگر کارخانه ای طبق استاندارد های محیط زیست نباشد، از استقرار آن جلوگیری می کنیم

شاه حسینی با بیان اینکه یکی از سیاست های محوری فرمانداری جلوگیری از استقرار صنایع آلاینده و احداث صنایع پاک  است افزود:  اقدامات اولیه کارخانه شیشه و کاشی اورست  قبل از زمان مسئولیت بنده بوده است ولی اگر مشخص شود طبق استاندارد های محیط زیست نمی باشد، از استقرار این صنایع آلاینده جلوگیری می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از مسئولین استان هم موافق  استقرار صنایعی آلاینده ای که برای سلامتی مردم مضرند نسیتند اظهار داشت: مرجع اصلی رسیدگی به این موضوع محیط زیست است و کارشناسان اداره محیط زیست با همکاری کارشناسان صنایع و استاندارد موضوع را همه جانبه و از زوایای مختلف بررسی می کنند و نظر آنها هر چه باشد، عمل خواهیم کرد.

فرماندار اشکذر گفت : صدور پروانه، ساخت و ساز کارخانجات زیر نظر فرمانداری باید صورت گیرد، که اگر آلودگی داشته باشند، جلوگیری خواهد شد.

وی از پیگیری این موضوع توسط شورای رستاق خبر داد و تاکید کرد: به همه اطمینان می دهیم در برابر اعلام نظر کارشناسان وظیفه مان را انجام می دهیم و قول می دهیم صنایع آلاینده اجازه ی استقرار نخواهند یافت.

توزیع 25 تا 40 میلیارد ریال عوارض بین شهرداری ها و دهیاری ها 

این مقام مسئول  در پاسخ به این سوال که نیروگاه سیکل ترکیبی با این همه آلودگی درآمدی برای شهرستان دارد اظهار  داشت: واحدهایی که در بخش خضرآباد مستقر هستند ، با توجه به محرومیت بخش خضرآباد تا ده سال از بعضی پرداخت ها از جمله عوارض معاف هستند که با رعایت این موضوع الان در یک سال 25 تا 40 میلیارد ریال از واحد های مستقر در شهرک فولاد اعم از خود فولاد و واحدهای دیگر که در شهرک فولاد مستقر هستند، عوارض دریافت می شود که بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع می شود. نیروگاه سیکل ترکیبی هم بررسی می شود اگر ده سال آن گذشته باشد و مشمول پرداخت شده باشد از آن ها هم اخذ خواهد شد.

پلمپ شدن چند واحد تولیدی از جمله کشتارگاه مرغ 

شاه حسینی در ادامه درباره استقرار اداره محیط زیست شهرستان گفت: با توجه به اینکه کوچک سازی بدنه ی دولت از سیاست های کلی دولت می باشد، استقرار و راه اندازی ادارات جدید منع قانونی داردولی این دلیل نمی شود که محیط زیست وظیفه اش را انجام ندهد.

فرماندار اشکذر با اعلام آمادگی در اختیار گذاشتن محلی در فرمانداری جهت استقرار، از استخدام  نیروی جدید برای محیط زیست شهرستان خبر داد.

وی افزود: هم اکنون این 2-3 نیروی استخدام حداقل هفته ای 3 روز در شهرستان حضور دارند و به انجام وظایف شان می پردازند که روند انجام وظایفشان حتی منجر به پلمپ شدن چند واحد تولیدی از جمله کشتارگاه مرغ شده است.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xlCCa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *