• کد خبر: 92636
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: سه شنبه 24 تیر 1399 - 15:39
  گزارش خبری
  اهمیت تکمیل پروژه ورودی بخش رستاق به اندازه‌ای است که در صورتی که این اتفاق بیافتد و شاهد سرمایه‌گڋاری مناسب در این ورودی شهرستان اشکذر باشیم؛ نه تنها این منطقه از رونق مضاعفی برخوردار میگردد؛ بلکه به نوعی می‌تواند به عنوان چشم و چراغ این شهرستان اشکذر مطرح گردد.

  به گزارش اشکذر خبر؛ طی روزهای اخیر مشکلات در رابطه با ورودی شهرستان اشکذر از بخش رستاق (خیابان شیخ علی فقیه) و مشکلات متعدد آن از قبیل شکل هندسی، عدم روشنایی آن و وقوع تصادف‌های متعدد در آن نقطه بحث برانگیز شده است.

  این در حالی است که شهروندان این منطقه مدعی هستند که عدم دسترسی به رمپ خروجی و دیگر مشکلاتی که بر اثر کار غیرکارشناسی شده در احداث این میدان دخیل بوده است؛ باعث شده تا همواره شاهد تصادف در این نقطه باشیم. در آخرین مورد از این تصادف‌ها برخورد جوان ابراهیم آبادی بود که به حق خطر مرگ از گوش او گذشت. بر غم تمام مشکلاتی که به آن اشاره شد؛ نبود روشنایی و تابلو راهنمایی رانندگی مناسب یکی از مهمترین دلایلی است که خطر آفرینی این مسیر برای اهالی بخش رستاق شهرستان اشکذر بیشتر شده است.

  تنها مشکل میدان ورودی بخش رستاق روشنایی است

  اما میر جلیلی رئیس اداره حمل ونقل و راهداری که علی القاعده متولی اینگونه پروژه ها است؛ میگوید: میدان ورودی شهرستان اشکذر از بخش رستاق از نظر مهندسی و فنی هیچ گونه ایراد و مشکلی ندارد.
  وی در ادامه بیان داشت: تنها مشکل اساسی این میدان نبود روشنایی مناسب است که آنهم در حیطه وظایف اداره برق شهرستان میباشد.

  تکمیل پروژه میدان ورودی در گرو مساعدت همگان

  در همین زمینه هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر گفت: تکمیل پروژه میدان ورودی شهرستان اشکذر از بخش رستاق نیازمند همکاری و همدلی کلیه ارگان‌های مربوطه است.
  وی با اشاره به اینکه در برنامه ریزی‌های ستاد استقبال از عید نوروز برنامه ریزی به گونه‌ای بود که میهمانان و گردشگران نوروزی از بخش رستاق وارد شهرستان شوند و پس از بازدید ازدهستان رستاق به مرکز شهرستان اشکذر و بازدید از نقاط گردشگری شهرستان از شهر اشکذر خارج شوند؛ گفت: به دلیل شیوع کرونا ویروس تمام برنامه ریزی‌ها دستخوش تغییر شد و همین عاملی شد تا در شرایط بهتر و مناسب‌تر به تکمیل پروژه میدان ورودی دهستان رستاق بپردازیم.

  هادی نسب در ادامه ابراز امیدواری کرد با مشارکت تمام ارگانها از جمله شورای شهرستان اشکذر، دهیاری‌های بخش رستاق، اداره برق شهرستان اشکذر و اداره حمل ونقل وراهداری شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

  میدان ورودی دهستان رستاق زینت شهرستان اشکذر

  به نظر می‌آید موقعیت روستایی و تاریخی تمدنی دهستان رستاق باعث شده است تا این بخش از کارکردهای متعدد برخوردار باشد و به نوعی زینت شهرستان اشکذر باشد.

  در همین راستا آنچه مهم است؛ تکمیل پروژه ورودی این منطقه است که در صورتی که این اتفاق بیافتد و شاهد سرمایه‌گڋاری مناسب در این ورودی شهرستان باشیم؛ نه تنها این منطقه از رونق مضاعفی برخوردار میگردد؛ بلکه به نوعی می‌تواند به عنوان چشم و چراغ شهرستان اشکذر گردد.

  امید است تا با همکاری و همفکری مسئولان این شهرستان شاهد گشایش فصل جدیدی در عرصه خدمات رفاهی و سایر خدمات به سایر مناطق این شهرستان باشیم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ja8vv

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *