اشکذر خبر

فرماندار اشکذر اشکذر تاکید کرد:

بهسازی جاده یزد-خضرآباد با مشارکت معادن میسر خواهد بود

شناسه خبر : 97167 | تاریخ انتشار : : 10 اسفند 1399 - 18:25 | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از استان و قول مساعد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ابراز امیدواری کرد تا پس از وصول عوارض یک درصد فروش معادن مستقر در این بخش؛ اعتبار لازم برای تعریض و بهسازی جاده یزد-خضرآباد اختصاص یابد.

به گزارش اشکذر خبر؛ هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در نشستی که با حضور اعضای شورای بخش خضرآباد و به منظور بحث و تبادل‌نظر پیرامون مشکلات این بخش صورت گرفت؛ گفت: راه و آب از مهمترین مشکلات بخش خضرآباد است که با پیگیری‌های متعدد در خصوص آب شرب روستاها گشایش‌هایی صورت گرفته و امیدواریم در آینده نزدیک همه روستاهای این بخش از نعمت آب شرب برخوردار شوند.

هادی‌نسب  در همین رابطه افزود: در خصوص تعریض و بهسازی جاده یزد-خضرآباد نیز بهترین روش، اجرای این پروژه با مشارکت صنایع و معادن است و امیدواریم با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از استان و قول مساعد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، پس از وصول عوارض یک درصد فروش معادن مستقر در این منطقه، اعتباری برای این پروژه اختصاص یابد.

وی در ادامه با اشاره به وجود معادن غنی از انواع سنگ‌ها در بخش خضرآباد، خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های شهرستان اشکذر در راستای حفاظت و حراست از محیط زیست، واگذاری معادن جدید با محدودیت و ممنوعیت روبرو میباشد؛ اما باتوجه به فعالیت برخی از کارگاه‌های استخراج، مدیریت این شهرستان از احداث سنگبری‌های مقیاس بزرگ با تکنولوژی روز (کم‌آب‌خواه) و رعایت استانداردهای لازم حمایت خواهد نمود.

گفتنی است جاده یزد-خضرآباد، راه‌های ارتباطی روستاهای این بخش، بارگیری خارج از ظرفیت معادن و تخریب جاده،فعال نبودن نمایندگی برخی ادارات در بخش، تداوم عملیات آبرسانی به روستاها از جمله موضوعات مطرح شده از سوی اعضای شورای بخش خضرآباد بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MntLM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *