اشکذر خبر

بهره مندی از نخبگان و اساتید به عنوان الگو در راه تبلیغ و ترویج فرهنگ نمازخوانی

شناسه خبر : 66240 | تاریخ انتشار : : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر ، علیرضا ابوالحسنی ، در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان اشکذر ضمن اشاره به اینکه نماز یک وظیفه ثابت و الهی است اظهار کرد: حرکت درراستای تبلیغ و ترویج نماز یک وظیفه ذاتی است که باید مد نظر تک تک مسلمانان قرار گیرد. وی افزود: دستور انضباطی نماز یکی از بعدهای […]

به گزارش اشکذر خبر ، علیرضا ابوالحسنی ، در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان اشکذر ضمن اشاره به اینکه نماز یک وظیفه ثابت و الهی است اظهار کرد: حرکت درراستای تبلیغ و ترویج نماز یک وظیفه ذاتی است که باید مد نظر تک تک مسلمانان قرار گیرد.

وی افزود: دستور انضباطی نماز یکی از بعدهای اصلی نماز است که باید در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز خوانی  به این بعد توجه ویژه شود.

معاون فرماندار اشکذر خاطر نشان کرد: استفاده از شیوه تبلیغ گروهی و نیز ابتکار و نو آوری در بحث تبلیغ و ترویج می تواند در راه  فرهنگ سازی نماز موثر واقع شود.

 وی اظهار کرد: در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ نماز خوانی در بین جوانان باید از شعار زدگی  پرهیز کرد چرا که شعارزدگی خود می تواند لطمه زیادی را به این امر وارد نماید.

حجت الاسلام علی حبیبیان هم بر ضرورت برگزاری مستمر نماز در مدارس  تاکید کرد و خواستار همراهی و همکاری بیشتر خیرین شهرستان در راستا رفع موانع موجود شد .

وی برگزاری کارگاه های آموزشی در راستا شیوه های دعوت به نماز برای خانواده ها را موثر عنوان نمود و اظهار کرد:برگزاری  کار گاه های تخصصی ویژه مادران با این مضمون در سطح شهرستان نیز می تواند موثر واقع شود  که اساتید آن از سوی ستاد تامین خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد خاطر نشان کرد: نصب تابلوی دیجیتالی تبلیغ نماز در فلکه ورودی این شهرستان از سوی شهرداری می تواند گامی موثر در زمینه تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز خوانی باشد.

وی یاد آور شد: برگزاری نشست ها و همایش هایی تحت عنوان تشویق و تجلیل از خدمت گزاران  عرصه نماز اقدامی دیگر است که می تواند در زمینه ترویج فرهنگ نماز خوانی موثر واقع شود.

امام جمعه اشکذر هم با بیان اینکه تبلیغ و ترویج نماز دستور قرآن است گفت: کسانی که می خواهند در زمینه تبلیغ و ترویج نماز فعالیت نمایند خود نیز باید مقید به نماز باشند.

وی بهره مندی از شیوه بزرگان و متخصصین در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز را مهم دانست و افزود: تمام مروجان باید در این راستا شیوه هایی را که ائمه معصومین و بزرگان دین استفاده نموده اند به کار گیرند.

حجت الاسلام محمد رضا طالبیان اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی که تمام مدیران و مسوولان نظام و دولت بر عهده دارند ، بحث نماز است که برای ترویج و تبلیغ آن  باید برنامه ریزی های خاصی  از سوی آنها صورت گیرد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tntQA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *