نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی: متاسفانه شورای عالی مناطق آزاد جلساتی برای به نتیجه رسیدن منطقه ویژه اقتصادی اشکذر تشکیل نمی‌دهد.

به گزارش اشکذر خبر،محمدصالح جوکار با اشاره به بلاتکلیف ماندن منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اشکذر پس از ۱۸ سال گفت: متاسفانه شورای عالی مناطق آزاد جلساتی تشکیل نمی‌دهد که این کار به نتیجه رسد و باید مطالبه شود تا به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: در شهرک صنعتی زارچ و ندوشن ۶ سال است که کاری صورت نگرفته است. هر چند این شهرک ایجاد شده، ولی کسی رغبت نمی‌کند که در این مناطق سرمایه‌گذاری کند.

نماینده یزد و اشکذر افزود: عدم رغبت به سرمایه‌گذاری نمی‌کند بدین دلیل است که در یزد یا شهرستان‌های دیگر به آن‌ها زمین داده می‌شود و همین مسئله سبب دور شدن آن‌ها از نواحی دوردست برای سرمایه‌گذاری شده است، پس باید امتیازاتی به این افراد داده شود تا تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند.

جوکار درباره استفاده از سایه‌بان کولر تصریح کرد کرد: مردم حاضر به خرید سایه‌بان کولر هستند، اما در این راستا شرکت‌های تولید کننده خواستار تسهیلاتی هستند تا بتوانند آن را به صورت قسطی در اختیار مردم قرار دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برای مدیریت فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود و هیچ راهکاری برای آن دیده نشده است، گفت: این اتفاق در حالی می‌افتد که پساب رها شده باید برای فضای سبز استفاده شود و حتی شهرداری‌های شهرستان‌ها خواستار آب پساب هستند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با اشاره به اینکه باید فکری به حال مدیریت آب در مجتمع‌های بزرگ مسکونی شود، اظهار داشت: مجتمع‌های بزرگ در استان و شهر یزد در حال ساخت است که اگر برای این ساختمان‌ها منبع‌های آب طراحی شود، در طول سال می‌توانند آب‌های باران را در خود ذخیره و برای فضای سبز مورد استفاده قرار دهند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/OJV76
  • منبع خبر : یزد فردا