• کد خبر: 82877
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: جمعه 4 مرداد 1398 - 17:10
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر با انتقاد از بعضی از مسئولین شهرستان، گفت: مردم و دولتمداران باید در روز جمعه برای خدا به نماز جمعه بیایند و نه اینکه در مناسبت خاصی مثل هفته دولت یا موارد مشابه آن.

  به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه گفت: در دیداری که هفته گذشته با رهبر معظم انقلاب داشتیم ایشان از سفارش به شرکت در نماز جمعه در خطبه های نماز جمعه، گله مند بود که چرا ائمه جمعه در این باره کم صحبت می کنند.

  حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان ادامه داد: قبل از انقلاب به دلیل اینکه حکومت اسلامی و شرعی نبوده است مردم و مراجع تقلید احتمام ویژه ای به نماز جمعه نداشتند ولی با پیروزی انقلاب اسلامی و شروع حکومت دینی و شرعی نماز جمعه جان گرفت و اکنون نیز شاهد شرکت پرشور مردم در این نماز عبادی و سیاسی هستیم.

  طالبیان به معنای سیاسی بودن نماز جمعه اشاره کرد و افزود: اینکه نماز جمعه یک حرکت سیاسی است به این معناست که مسائل سیاسی جامعه بدون هیچ تعصبی در این نماز برای مردم تبیین می شود چرا که نماز جمعه عاری از هیچ جناحی است و بدون تعصب مسائل سیاسی جامعه برای مردم روشن می شود.
  امام جمعه اشکذر با انتقاد از بعضی از مسئولین شهرستان، گفت: مردم و دولتمداران باید در روز جمعه برای خدا به نماز جمعه بیایند و نه اینکه در مناسبت خاصی مثل هفته دولت یا موارد مشابه در نماز جمعه شرکت کنند و دیگر شرکتشان برود تا سال بعد، اگر مسئولان معنای سیاسی بودن نماز جمعه این گونه درک کردند، کاملا در اشتباه اند.

  وی به حدیثی در باب شرکت کنندگان در نماز جمعه اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت امیر المومنین علی(علیه السلام) شرکت کنندگان در نماز جمعه را به سه دسته تقسیم کرده اند، اول گروهی که از سر گذراندن زمان می رود که این افراد بهره اش از نماز جمعه همین هدفشان است، دومین گروهی افرادی هستند که در نماز جمعه شرکت می کنند ولی بدون حال و بی انگیزه ولی سومین گروه از نمازگزاران افرادی هستند که زود تر از امام جماعت در نماز جمعه شرکت می کنند و مشغول عبادت می شود و در سکوت منتظر نماز می شوند که این گروه، نماز جمعه را کفاره تمام گناهان هفته خود بدانند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/hONZZ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *