اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
خطیب نماز جمعه اشکذر:

بصیرت، راه پیشرفت کشور است/ مجالس اهل بیت به دلیل شرایط کرونایی نباید به فراموشی سپرده شود

شناسه خبر : 95623 | تاریخ انتشار : : 05 دی 1399 - 15:01 | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر با اشاره به حرکت ملی مردم ایران در روز نهم دی‌ماه ۸۸ خاطرنشان کرد: سعادت و پیشرفت روز افزون کشور ایران در گرو بصیرت داشتن و در کنار رهبری ایستادن است و جز این راهی را نمی توانیم پیدا کنیم.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه به حرکت ملی مردم غیور و نجیب ایران در روز نهم دی‌ماه ۸۸ و جواب دندان‌شکن در پاسخ به هتاکی فتنه‌گران اشاره و خاطرنشان کرد: حماسه‌آفرینی مردم ایران در ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت فراموش‌نشدنی است، عده‌ای در سال ۸۸ بر این باور بودند که می‌توانند با پشتیبانی غرب ضربات سنگینی بر نظام اسلامی وارد کنند ولی با حمایت‌های میلیونی مردم ایران و هدایت‌های رهبری مشت فتنه‌گران برای مردم باز شد.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان، بصیرت را محصول تقوی دانست و افزود:  سعادت و پیشرفت روز افزون کشور ایران در گرو بصیرت داشتن و در کنار رهبری ایستادن است و جز این راهی را نمی توانیم پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ۹دی را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گذاری کردند چون در آن روز بود که مردم غیور ایان اسلامی پشت ولایت فقیه ایستادند و نقشه هایی که آمریکا و اسرائیل برنامه ریزی کرده بودند را نقش برآب کردند.

امام جمعه اشکذر در بخش دیگر از خطبه های خود به ۱۳ جمادی الاول روایت اول سالروز شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و آغاز ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت:نباید به دلیل شرایط کنونی کشور که کرونا ایجاد نموده است، مجالس اهل بیت به فراموشی سپرده شود.

طالبیان بر لزوم برگزاری مراسمات اهل بیت تاکید کرد و افزود: تا آنجا که امکان دارد باید در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها  کار کرد، البته به خاطر شرایط کرونا اگر امکان برگزاری مراسمات مانند قبل نیست ، این مراسمان با رعایت همه پروکل های بهداشتی به طور صحیح باید انجام شود.

وی تصریح کرد: در ایام فاطمیه باید با سیاهپوشی شهر و ساخت المان های شهری مناسب این ایام،  شهر نیز عزادار شود تا شهر رنگ و بوی ایام فاطمیه به خود بگیرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/I6P48

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec