اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

بسیج ملی تغذیه در شهرستان اشکذر شروع به کار کرد

شناسه خبر : 87700 | تاریخ انتشار : : 15 دی 1398 - 10:54 | ارسال توسط :

یه گزارش اشکذر خبر به نقل از دفتر بهبود تغذیه شهرستان اشکذر؛ پیروی از الگوی غذایی سالم شرط اصلی سلامتی است و مراقبت از سلامتی در اصل یک مسئولیت فردی به شمار می رود. یکی از ارکان اصلی خودمراقبتی توجه به تغذیه و الگوی مصرف غذایی توسط خود فرد است و خودمراقبتی تغذیه ای به […]

یه گزارش اشکذر خبر به نقل از دفتر بهبود تغذیه شهرستان اشکذر؛ پیروی از الگوی غذایی سالم شرط اصلی سلامتی است و مراقبت از سلامتی در اصل یک مسئولیت فردی به شمار می رود.

یکی از ارکان اصلی خودمراقبتی توجه به تغذیه و الگوی مصرف غذایی توسط خود فرد است و خودمراقبتی تغذیه ای به این معنی است که هرفردی با مفهوم تعادل و تنوع و تناسب در برنامه غذایی روزانه آشنا باشد و با روش های جایگزینی مواد غذایی ، استفاده از منابع غذایی موجود و در دسترس بتواند نیازهای تغذیه ای خود را برطرف سازد و به جای مصرف بی رویه آن دسته مواد غذایی که مصرف زیادشان یک عامل خطر مهم ابتلا به بیماری های غیرواگیر، اشکال مختلف سوءتغذیه(چاقی، لاغری، کم وزنی و کوتاه قدی) و کمبود ریزمغذی ها می شود، از غذاهای سلامت محور با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده بیشتر استفاده کند.

در همین راستا دهمین بسیج ملی تغذیه در سال جاری با شعار ” ترویج الگوی غذایی سالم با جایگزین های غذایی سالم ” از ۱۴ دی تا ۳۰ دی ماه همزمان با سراسر کشور در اشکذر با اهداف زیر برگزار شده است:

ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد خانواده ها در خصوص تغذیه سالم و جایگزین های موادغذایی

جلب حمایت سیاستگذاران و مسئولان مرتبط در حوزه غذا و تغذیه جهت افزایش دسترسی و ترویج الگوی غذایی سالم

جلب همکاری رسانه های جمعی برای آموزش مردم و فرهنگ سازی تغذیه صحیح

استفاده از کلیه امکانات و ظرفیت های موجود در کشور جهت فرهنگ سازی و ترویج الگوی غذایی سالم

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yFGob

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec