• کد خبر: 87700
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 15 دی 1398 - 10:54
  هم زمان با سراسر کشور/
  دهمین بسیج ملی تغذیه در سال جاری با شعار " ترویج الگوی غذایی سالم با جایگزین های غذایی سالم " از ۱۴ دی تا ۳۰ دی ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان اشکذر برگذار شد.

  یه گزارش اشکذر خبر به نقل از دفتر بهبود تغذیه شهرستان اشکذر؛ پیروی از الگوی غذایی سالم شرط اصلی سلامتی است و مراقبت از سلامتی در اصل یک مسئولیت فردی به شمار می رود.

  یکی از ارکان اصلی خودمراقبتی توجه به تغذیه و الگوی مصرف غذایی توسط خود فرد است و خودمراقبتی تغذیه ای به این معنی است که هرفردی با مفهوم تعادل و تنوع و تناسب در برنامه غذایی روزانه آشنا باشد و با روش های جایگزینی مواد غذایی ، استفاده از منابع غذایی موجود و در دسترس بتواند نیازهای تغذیه ای خود را برطرف سازد و به جای مصرف بی رویه آن دسته مواد غذایی که مصرف زیادشان یک عامل خطر مهم ابتلا به بیماری های غیرواگیر، اشکال مختلف سوءتغذیه(چاقی، لاغری، کم وزنی و کوتاه قدی) و کمبود ریزمغذی ها می شود، از غذاهای سلامت محور با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده بیشتر استفاده کند.

  در همین راستا دهمین بسیج ملی تغذیه در سال جاری با شعار ” ترویج الگوی غذایی سالم با جایگزین های غذایی سالم ” از ۱۴ دی تا ۳۰ دی ماه همزمان با سراسر کشور در اشکذر با اهداف زیر برگزار شده است:

  ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد خانواده ها در خصوص تغذیه سالم و جایگزین های موادغذایی

  جلب حمایت سیاستگذاران و مسئولان مرتبط در حوزه غذا و تغذیه جهت افزایش دسترسی و ترویج الگوی غذایی سالم

  جلب همکاری رسانه های جمعی برای آموزش مردم و فرهنگ سازی تغذیه صحیح

  استفاده از کلیه امکانات و ظرفیت های موجود در کشور جهت فرهنگ سازی و ترویج الگوی غذایی سالم

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yFGob

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *