اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور استان در شهرستان اشکذر افتتاح می شود

شناسه خبر : 65217 | تاریخ انتشار : : 08 تیر 1396 - 15:28 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، علیرضا قارائی در این خصوص اظهار داشت: این کشتارگاه با ظرفیت کشتار 6000 قطعه در ساعت دارای دو خط کشتار دستی و اتوماتیک( خط شماره یک و دو ) و نیز دو مجموعه جداگانه کشتارگاه بوقلمون و کشتار گاه بلدرچین است . وی با بیان اینکه گنجایش سردخانه های کشتارگاه مذکور […]

به گزارش اشکذر خبر، علیرضا قارائی در این خصوص اظهار داشت: این کشتارگاه با ظرفیت کشتار 6000 قطعه در ساعت دارای دو خط کشتار دستی و اتوماتیک( خط شماره یک و دو ) و نیز دو مجموعه جداگانه کشتارگاه بوقلمون و کشتار گاه بلدرچین است .
وی با بیان اینکه گنجایش سردخانه های کشتارگاه مذکور 2500 تن در سال است افزود: ساخت این کشتارگاه 200 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.
رییس دامپزشکی اشکذر همچنین در خصوص عملکرد این شبکه در سال 95 تصریح نمود: شبکه دامپزشکی این شهرستان بر اساس وظیفه محوله ، عملکرد خود را در سال 95 به صورت ویژه از قبیل نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی استحصالی و مصرفی ، پیشگیری و مبارزه با بیماری های مشترک دام و طیور و نیز پیشگیری و مبارزه با بیماری های مشترک دام و انسان به انجام رسانیده است .
وی خاطر نشان کرد: در خصوص نظارت بر فرآورد ه های خام دامی، شهرستان اشکذر با دارا بودن 3 کشتارگاه صنعتی طیور و یک کشتارگاه صنعتی دام دارای جایگاه ویژه از نظر استحصال مواد غذایی است که بر این اساس به منظور نظارت جدی بر بحث بهداشت مواد غذایی خام با منشا دامی علاوه بر کادر مسوولان فنی بهداشتی کشتارگاهی ، ناظران ویژه ای در کشتارگاه های دام و طیور مستقر نموده و تمامی موارد این واحدها به طور کامل بررسی می شود .
قارائی یاد آور شد: شهرستان اشکذر با دارا بودن 75 واحد مرغ گوشتی ، 5 واحد مرغ تخم گذار ، یک واحد مرغ مادر گوشتی ، دو واحد بلدرچین ، دو واحد پرورش کبک ، 64 واحد پرورش اسب و 34 واحد صنعتی و نیمه صنعتی پرورش گاو از جایگاه مناسبی از نظر پرورش دام و طیور در استان یزد برخوردار است به طوریکه حتی صنعت پرورش اسب شهرستان با دارا بودن 1400 سر اسب نه فقط در استان که در ایران دارای جایگاه ممتازی است.
وی اظهار کرد: با توجه به موارد ذکر شده در سال 1395 تعداد دو هزار و 350 مورد بازدید از کشتارگاه ها ، مراکز جمع آوری شیر ، رستورانها و مراکز عرضه مواد غذایی انجام و همچنین آزمایش های دوره ای از شیر ، گوشت و مرغ استحصالی صورت پذیرفته است.
رییس شبکه دامپزشکی اشکذر خاطر نشان کرد: در سال گذشته تعداد یک میلیون و 555 هزار و 220 قطعه جوجه ریزی در شهرستان انجام که ماحصل آن تولید بیش از دو میلیون و799 هزارو 396 کیلوگرم گوشت مرغ بوده است همچنین روزانه بیش از 5 هزار کیلوگرم تخم مرغ و نیز بیش از 55 هزار کیلوگرم شیر در این شهرستان تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.
وی افزود: در سال گذشته به منظور مبارزه با بیماریهای دامی تعداد 15 هزار و 936 نوبت سر واکسیناسیون در گاو و نیز تعداد 44 هزا رو 940 نوبت سر واکسیناسیون در گوسفند همچنین 12 میلیون و 441 هزار و 760 نوبت قطعه واکسیناسیون طیور توسط این شبکه در سطح شهرستان انجام شده است.
قارائی یاد آور شد با توجه به مساحت و گستردگی و نیز پراکندگی واحدهای دامی در حال حاضر این شبکه به منظور پوشش واکسیناسیون و امور درمانی در بخش خضرآباد دارای پست دامپزشکی ( پست دامپزشکی کذاب ) است .
وی خاطر نشان کرد: از دیگر وظایف شبکه دامپزشکی شهرستان پیشگیری از وقوع بیماریهای مشترک دام و انسان است که در این راستا در سال گذشته تعداد یک هزارو 525 راس گاو از نظر توبرکلوزیز(بیماری سل ) و تعداد یک هزار و 131 راس گاو از نظر بیماری بروسلوز ( تب مالت ) و نیز تعداد 721 سر اسب از نظر بیماری مشمشه بررسی، همچنین به تعداد 120 قلاده سگ واکسن های هاری زده شد ودر موارد درگیر بیماری کشتار صورت گرفت .

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XThJo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124