اشکذر خبر

خطیب نماز جمعه اشکذر:

بزرگترین زمینه کسب آمرزش الهی، شناخت وظیفه و انجام آن است

شناسه خبر : 105944 | تاریخ انتشار : : ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱:۲۶ | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر با ذکر این نکته که بزرگترین زمینه آمرزش الهی انجام وظیفه هست،  بزرگترین زمینه کسب آمرزش الهی در ماه رمضان را شناخت وظیفه و انجام آن دانست.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر، حجت الاسلام والمسلمین طالبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته راه کسب آمرزش الهی بزرگترین خواسته اهل ایمان در ماه مبارک رمضان به اهمیت این ماه در دعای ۴۴ صحیفه سجادیه اشاره کرد که امام سجاد علیه السلام فرمودند”سپاس خدای را که از جمله آن راه‌ها، ماه خود ماه رمضان را قرار داد، ماه روزه، ماه اسلام، ماه طهارت، ماه آزمایش، ماه قیام، ماهی که قرآن را در آن نازل کرد، برای هدایت مردم، و بودن نشانه‌هایی روشن از هدایت و مشخص شدن حق از باطل”.

امام جمعه اشکذر با ذکر این نکته که بزرگترین زمینه آمرزش الهی انجام وظیفه هست،  بزرگترین زمینه کسب آمرزش الهی در ماه رمضان را شناخت وظیفه و انجام آن دانست.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به سالروز رحلت حضرت ابوطالب “ع” و حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها در هفتم و دهم ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: این دو بزرگوار بازوی پیامبر “ص” را کشیدند تا پیامبر دوران سخت مکه را بگذرانند و در مدینه تشکیل نظام اسلامی بدهند.

طالبیان با اشاره به سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی، اظهار کرد: سالروز شهادت مرتضی آوینی به نام روز هنر متعهد نام‌گذاری شده است ، این نامگذاری از آن جهت است که منش ، روش و سلوک این شهید الگوی هنرمندان ما قرار گیرد و فضای هنری ما شاهد حضور صدها هنرمند متعهد بشود هم چون ایشان.

امام جمعه اشکذر به ترور سه روحانی جهادی بزرگوار در حرم امام رضا علیه السلام پرداخت و گفت: این تروو که موجب شهادت دو روحانی، شهید اصلانی و دارایی شد،  مسلم است عوامل تکفیری و وهابی این کارها را با تحریک وهابیت و آنها هم با تحریک سیاسیون استکبار جهانی و صهیونیستی انجام می دهند و هدف آنها اختلاف مذهبی شیعه و سنی و ملیتی بین ایران و کشورهای دیگر باشد که ناکام ماند.

وی در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه اشکذر به روز ملی فناوری هسته ای ااشاره کرد و گفت:  رشادت های دانشمندان شهید هسته ای ما را متوجه این حقیقت می کند که ما راه عزت نفس را با تولید علمی و دانش هسته ای انتخاب کرده ایم تا محتاج بیگانه و بردگی در زمینه علم نشویم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WgZbz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *