اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه

بزرگترین آسیاب آبی جهان ایستگاه یادگاری نویسی نیست!

شناسه خبر : 28640 | تاریخ انتشار : : ۰۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۳:۵۶ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، آسیاب آبی اشکذر بزرگترین آسیاب آبی جهان می باشد که در عمق هفت متری زمین قرار دارد و به شماره 2086 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا متعلق به قرن هشتم هجری قمری و از شاهکارهای هنر معماری سنتی و مهندسی ایرانیان است. متاسفانه در بدو […]

به گزارش اشکذر نیوز، آسیاب آبی اشکذر بزرگترین آسیاب آبی جهان می باشد که در عمق هفت متری زمین قرار دارد و به شماره 2086 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا متعلق به قرن هشتم هجری قمری و از شاهکارهای هنر معماری سنتی و مهندسی ایرانیان است.

متاسفانه در بدو ورود چیزی که چشم هر گردشگر را به خود متوجه می کند دیوارهای این مکان است که با نوشتن یادگاری چهره فضای ورودی این بنای منحصر به فرد را مخدوش کرده است.

البته شکی نیست که این فرهنگ بد گردشگری در بعضی از گردشگران کشور ما باب شده است اماجلوگیری از این پیشامد توجه بیشتر مسئول نگهداری این بنا را می طلبد.

نکته دیگری که باید ذکر شود این است که سالیان متمادی است که مسئولین میراث فرهنگی و گردشگری و .. به این مکان توجه ای نداشته اند امیدوار بودیم که همزمان با سفرهای نوروزی این بنا مرمت شود که متاسفانه این امر باز هم مغفول ماند.

20140321_120851

20140321_120908

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/DxIgO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه