یادمان شهدای گرانقدر روستای اتابک با حضور امام جمعه بخش خضرآباد؛خانواده های معظم شاهد؛مسئولان محلی و مردم قدر شناس روستاهای مختلف دهستان کذاب در مسجد مهدیه این روستا برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، سخنران این مراسم حجت‌الاسلام دهقان چناری بود که در خصوص مقام ومنزلت والای شهدای گرانقدر و ایثار و از خود گذشتگی پدران و مادران شاهد مطالبی بیان کرد و گفت: ما باید قدر دان پدران ومادران شهدا باشیم که اینچنین فرزندانی را برای دفاع از ایران اسلامی تربیت کردند.

 

وی به مسئولیت‌ خطیر نمایندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: به ازای هر صندلی مجلس و مسئولیت‌های دولت مردان یک شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است و کسانی که این مسئولیت‌ها را در اختیار می گیرند باید مواظب باشند که بتوانند پاسخگوی خون شهدا باشند.

 

حجت‌الاسلام دهقان چناری به اهمیت رعایت حجاب اسلامی که از وصایای اکثریت شهدای گرانقدر می باشد اشاره کرد و از بانوان اسلامی خواست تا به این وصیت شهدا جامه عمل بپوشند.

 

شهید محمد علی حفیظی اتابک سال شصت و پنج در نوزده سالگی در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و پیکرش پس از دوازده سال به وطن بازگشت ودر روستای اتابک به خاک سپرده شد.

 

شهید دکتر محمد حسین باقری اتابک دیگر شهید این روستا در عرصه دفاع از سلامت می باشد که در دوران کرونا به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

روستای اتابک در فاصله ۱۰ کیلومتری مرکز بخش خضرآباد واقع گردیده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/acSTJ