اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه

برگزاری گردهمایی ائمه جماعت و مبلغین شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 35775 | تاریخ انتشار : : ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۴ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، در این جلسه، حجت الاسلام محمد رضا طالبیان امام جمعه اشکذر، منبر و مجالس اهل بیت(ع) را فرصت های مناسبی برای تبلیغ دینی و نشر معارف قرآن و اهل بیت(ع) دانست و بر بیان کردن احکام شرعی بر روی منابر تاکید کرد. […]

به گزارش اشکذر نیوزبه نقل از روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر، در این جلسه، حجت الاسلام محمد رضا طالبیان امام جمعه اشکذر، منبر و مجالس اهل بیت(ع) را فرصت های مناسبی برای تبلیغ دینی و نشر معارف قرآن و اهل بیت(ع) دانست و بر بیان کردن احکام شرعی بر روی منابر تاکید کرد.
امام جمعه اشکذر در ادامه با اشاره به شرایط حساس فرهنگی امروز افزود: مبلغین و ائمه جماعت، نه تنها در منبر و محراب، بلکه در همه اموری که نفعی برای اسلام و مردم دارد و سبب جذب مردم به معنویت و اسلام می شود، باید خود را سهیم بدانند.

 

وی در این مورد، به تشکیل جلسات برای کمک به محرومین جامعه اشاره کرد و گفت: دعوت مردم به پرداخت زکات خصوصا زکات های مستحب و ارتباط موثر با خیرین،می تواند محرومیت نیازمندان را از بین ببرد.

 

حجت الاسلام طالبیان با تشکر از اداره تبلیغات اسلامی برای تدارک این گردهمایی بیان داشت: روحانیون و ائمه جماعت دیدگاه های موثر و مفیدی چه در حوزه داخلی روحانیت و چه در امور اجتماعی و سیاسی دارند، لذا تشکیل این جلسات دارای فوایدی خواهد بود.
در این جلسه، حجت الاسلام محمد پورقیومی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی در سخنانی از تلاشهای تبلیغی مبلغین شهرستان در دو ماه محرم و صفر تقدیر کرد و گزارشی از فعالیت های مختلف اداره تبلیغات اسلامی ارائه داد.

 

جذب سرباز طلبه ،ثبت نام درسامانه تبلیغی سجام ، آسیب شناسی مراسم محرم سال جاری وارائه به تبلیغات اسلامی ، شناسایی ومعرفی جلسات خانگی قرآن کریم به تبلیغات اسلامی ، راه اندازی سایت فرهنگی مذهبی تبیان اشکذر از دیگر مطالبی بود که آقای پورقیومی مطرح کرد.

 

در این جلسه دکتر رضا ابهت، رئیس اداره بهزیستی اشکذر به عنوان مهمان، سخن گفت. وی آماری از مصرف مواد مخدر در کشور و منطقه داد و بر لزوم تلاش همه بخش های مختلف جامعه، خصوصا روحانیت عزیز برای مبارزه با این بلای خانمان سوز تاکید کرد.
دکتر ابهت به شکل خاص به یکی از مواد مصرفی مخدر به نام شیشه پرداخت و توضیحات مفصلی در این باره داد و گفت: کارزار رسانه ای با این ماده مخدر که متاسفانه برخی از جوانان ما را اسیر خود کرده آغاز شده و شهر اشکذر در این باره میزبان برگزاری همایش ویژه استانی بوده است.

 

در ادامه این گردهمایی ائمه جماعت شهرستان، نکات و مطالبی را مطرح کردند و گزارشی مختصر از مسجد و محل تبلیغ خود ارائه کردند.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/J6QnV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه