کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد مبارزه با مواد مخدر و سبک زندگی سالم در محل شرکت صنایع غذایی رشد برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد مبارزه با مواد مخدر و سبک زندگی سالم در محل شرکت صنایع غذایی رشد با حضور ریاست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، سرهنگ احمدی از پیشگیری از مواد مخدراستان، کارگران و مسئولین شرکت برگزار شد.

پیش از شروع این دوره آموزشی حسام پیتام رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر ضمن عرض خداقوت به کارگران گفت: برگزاری کلاس های آموزشی و اهمیت دادن به این موضوع باعث سلامت روان و جسم و روح می شود و این قشر پرتلاش با آسایش خاطر می توانند در محل کار حضور پیدا کرده و باعث ایجاد رونق تولید و افزایش بهره وری در شرکت باشند.

در ادامه مدرس این دوره انواع مواد مخدر را برشمرد و از آسیب های بعضاً جبران ناپذیر آن برای حاضرین سخن گفت.

سرهنگ احمدی از اثرات منفی استفاده مواد مخدر در زندگی و جامعه نام برد و افزود: اگر فردی یکبار از هر کدام از مواد افیونی استفاده نموده و همان بار اول به او لذت دهد، قطعا از مصرف کنندگان دائمی مواد مخدر خواهد شد؛ متاسفانه جوانان با این بهانه که یکبار یا اینکه برای تفریح استفاده میکنم، در دام این بلا افتاده که بسیار زیانبار و خروج از آن بسیار سخت و در بیشتر موارد غیرممکن خواهد بود.

وی بر شعار “همیشه پیشگیری بهتر از درمان است”، اشاره و اظهار کرد: اجازه ندهیم فرزندانمان لذت استفاده از آن را بچشند که آثار خانمان سوز آن تا مدت ها گریبانگیر خانواده و جامعه است؛ بیش از ۲۵۰۰ نوع مواد مخدر در جهان تاکنون شناسایی شده و تنها راه جلوگیری از اعتیاد، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی بخشی درخصوص آثار زیانبار مصرف مواد به همه به خصوص قشر جوان است.

شایان ذکر است؛ در این کارگاه آموزشی فیلم آموزشی درخصوص آثار روانی اعتیاد به سیگار و شیشه برای مدعوین پخش شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/BpAPc