• کد خبر: 79281
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: دوشنبه 15 بهمن 1397 - 09:02
  با حضور معاون فرماندار شهرستان اشکذر و اعضاء حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پنجمین جلسه این انجمن در سال جاری تشکیل شد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر، ولی الله حفیظی رئیس این اداره با اعلام این خبر افزود: خلاصه عملکرد چهار ماه (مهر،آبان،آذر،دی)اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، بررسی مصوبات جلسه قبلی انجمن و گزارش آن به اعضای انجمن، اعلام برنامه های فرهنگی دهه مبارک فجر انقلاب اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، تعیین تکلیف در رابطه با واگذاری مکان جدید کتابخانه شمسی با حضور دهیار شمسی و بخشدار مرکزی، محوطه سازی کتابخانه های عمومی امام صادق (ع) اشکذر و امام رضا (ع) رضوانشهر، گزارش شهردار خضر آباد در رابطه با آخرین عملکرد خیر کتابخانه ساز شهر خضر آباد از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

  در ادامه این جلسه حفیظی خواستار همکاری شهرداری در زیبا سازی فضای کتابخانه های عمومی شهرستان شد و افزود: ایجاد فضای مطالعه و ترغیب عموم مردم جامعه به مطالعه و کتاب خوانی مستلزم ایجاد محیطی زیبا، جذاب و خوشایند اهمیت ویژه ای دارد.

  حفیظی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی در سطح شهرستان عنوان کرد: تاکنون برنامه های فرهنگی گوناگونی در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان برگزار شده است و مسابقه کتابخوانی از کتاب وصیت نامه امام خمینی (ره) به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر در کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار می گردد.

  محمد شیبانی معاون فرماندار شهرستان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه خوشبختانه انجمن کتابخانه های عمومی در سال گذشته با تعامل مطلوب اقدامات تأثیرگذاری انجام داده است، گفت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به منظور بررسی و رفع مشکلات حوزه کتابخانه ای در این شهرستان، در سال جاری نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

  در پایان این جلسه مصوب شد: شهرداری در خصوص تبلیغات محیطی در دهه فجر با اداره کتابخانه های عمومی همکاری لازم را داشته باشد، شهرداری نسبت به اعزام کارشناس به کتابخانه عمومی امام رضا (ع) و امام صادق (ع) نظر نهایی خود را برای فضا سازی ومحوطه سازی مربوطه اعلام نماید.

  همچنین اداره کتابخانه های عمومی همزمان با فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه (س)و مصادف شدن با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی  مسابقه کتابخوانی  در بین علاقه مندان و اعضا برگزار نماید و نمایندگی صدا و سیما اشکذر انعکاس خبری مربوطه در خصوص کلیه اقدامات اجرایی فرهنگی در دهه فجر اداره کتابخانه های عمومی راتحت پوشش خبری استانی قرار نماید.

  سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نیز به منظور استفاده  از منابع چاپی در شبستان کتاب مربوطه لیست کتب خود را به اداره کتابخانه های عمومی ارسال تا در صورت درخواست مراجعین از آنها بهره برداری شود، اداره کتابخانه های عمومی از نویسندگان یزدی و بومی جهت معرفی آثار مربوطه دعوت کند.

  در این جلسه همچنین بر پیگیری و اعلام نتیجه مراحل ساخت کتابخانه خضر آباد به فرمانداری اشکذر و همچنین پیگیری واگذاری زمین از طرف دهیار شمسی برای انجام مقدمات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی تاکید شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mWT8L

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *