همزمان با دهه وقف، همایش یاوران وقف شهرستان اشکذر با حضور مدیر کل اداره اوقاف و امور خيريه استان یزد ؛فرماندار شهرستان اشكذر معاون سیاسی اجتماعی فرماندار؛مسئولان اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان های یزد و اشكذر ؛ واقفان خیراندیش، خیران و مدیران بقاع متبرکه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر، سیدی مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر گفت :اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر نسبت به یک سال گذشته در تمام زمینه ها رشد خوبی داشته و در بیشتر موارد در صدر ادارات اوقاف استان یزد قرار دارد.

سیدی گفت: طی یک سال گذشته در این شهرستان یکصد موقوفه شناسایی و به موقوفات شهرستان اضافه شده است.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر گفت: بیشترین رقبات‌ این شهرستان که حدود ۸۳ درصد می شود در زمینه کشاورزی می باشد و با توجه به خشکسالی های چند سال گذشته کشاورزان متحمل خساراتی شدند و توان پرداخت اجاره نیستند و این امر موجب کاهش درآمدی این اداره شده است.

مدیر سازمان اوقاف و امور خیریه استان یزد هم باگرامیداشت هفته وقف گفت: امروز توفیق حاصل شد در جمع خیرین ومتولیان وقف حاظر بشیم و از بانیان و متولیان وقف در شهرستان اشکذر تجلیل شود که این امر موجب می شود که از وقف و موقوفات صیانت و حراست بکنند.

صادقی گفت: شهرستان اشکذر ۴هزار و ۸۰۰تا رقبه تا کنون به ثبت رسانده وهزار و۳۰۰تا موقوفه دارد و این مشخص میکنه اعتقاد مردم را نسبت به موضوع وقف در جهت نیاز های جامعه است.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم از خیران و متولیان وقف در شهرستان اشکذر با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/t521e