با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی و ترویج و ترغیب دانشجویان به سوی کسب و کارهای کارآفرینانه، همایش کارآفرینی در صنعت برق از طرف باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و با همکاری انجمن علمی گروه برق در سالن جلسات دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد؛ محمد رضا صادقی کارآفرین برتر کشوری در این همایش گفت: ابتدا ذهن ما باید به سمتی برود که چه کار می خواهیم بکنیم و ذهنی که می خواهد پول تولید کند نمی تواند ذهن کارمندی باشد. وی از دانشجویان خواست در بازار، ذهن ثروتمند داشته باشید و کار را با علاقه شروع کنید.

صادقی در ادامه با تبیین فضای کسب و کار و کارآفرینی به توضیح کلید واژه های کارآفرینی بر اساس شاخص های جهانی در سال های اخیر پرداخت و گفت: نسبت به رشته برق مشتاق بوده و در کار، سرسخت باشید و ذهن طبقه بندی داشته باشید و به هدف بزرگ فکر کنید.

ایشان افزود: از دانش و اطلاعات به عنوان اهرم قدرت استفاده کنید چرا که انسان بدون علم، حرفش ارزشی ندارد.

وی از دانشجویان کارآفرین خواست در کارتان دقیق و عملگرا و مخاطره پذیر باشید که این از صفات انسان های موفق است و با کسی وارد مذاکره شوید که او را می شناسید. کارآفرین برتر کشوری یادگیری فن مذاکره را از جمله ابزار موفقیت در کارآفرینی برشمرد و افزود: در این صورت شما موفق هستید و فن مذاکره باعث می شود که شما انسان خوش مشرب و خوشرویی باشید.

صادقی به دانشجویان توصیه کرد از رقابت لذت ببرید و از آنجا که بهترین سرمایه خودتان هستید این سرمایه را حفظ کنید چرا که ذهنی که می خواهد کارآفرین و پولساز باشد باید تقویت شود. استاد مطرح کارآفرینی کشور با اشاره به پارامترهای مهم کارآفرینی گفت: کارهای کوچک که هیچ ارزش انجام دادن ندارد را حذف کنید و سلامتی معنوی و روح پاک، وسعت دید و مدیریت اولویت در کارآفرینی داشته باشید.

وی خاطر نشان کرد یک کارآفرین نباید ذهن دلالی داشته باشد که اگر چنین باشد تاجر موفقی نخواهد بود.

صادقی در پایان صحبت هایش، ایده هایی در بحث سازه ها، نیروگاه ها، انرژی های پاک، آلیاژهای سبک، مخابرات، ژله ها و … در حوزه صنعت برق به دانشجویان ارائه داد و آمادگی خود را برای اجرای ایده و همکاری با دانشجویان برق اعلام کرد و به دانشجویان پیشنهاد کرد سعی کنید در بحث برق قدرت یکسری کار تیمی بکنید تا موفق شوید.

شایان ذکر است؛ پرسش و پاسخ از مطالب مطرح شده، پایان بخش این همایش بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/coL0d