همایش تجلیل از حافظان و خادمان قرآن کریم شهرستان اشکذر با عنوان “خیر کثیر” در آخرین شب ماه مبارک رجب برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا طالبیان امام جمعه شهر اشکذر در این همایش قرآن را برترین و جاودان ترین اثر آسمانی برشمرد و گفت: خداوند آن را بر قلب پاکترین بندگان برگزیده خود فرو فرستاده است و پیام های حیات بخش آن را سیراب کننده جان بشریت و طالبان حق و حقیقت قرار داده است.

وی از رویکرد بسیار خوب موسسات قرآنی شهرستان در توجه به آموزه‌ها و معارف قرآن کریم تقدیر و بر لزوم تقویت این فعالیت‌ها بین نسل جوان تاکید کرد.

مسئول موسسه قرآن و عترت حضرت مهدی (عج) اشکذر نیز در این مراسم گفت: به همت و تلاش مربیان قرآنی در سال‌های گذشته بیش از ۱۰۰ حافظ قرآن در سطح شهرستان تربیت شده است.

سید مهدی میردهقان ترویج فعالیت‌های قرآن را رویکرد این موسسه در شهرستان عنوان کرد و افزود: حفظ، ترتیل و تفسیر قرآن از جمله حوزه‌های فعالیت موسسه قرآنی حضرت مهدی (عج) است که علاقمندان به ویژه نوجوانان و جوانان می‌توانند با ثبت نام، در دوره‌های آموزشی این موسسه شرکت کنند.

از برنامه های این همایش؛ تجلیل از ۳۵ حافظ قرآن کریم، اجرای گروه های سرود و تواشیح و برنامه های متنوع قرآنی بود که به همت موسسه قرآن و عترت حضرت مهدی (عج) و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر در حسینیه و مجتمع فرهنگی شهدای این شهر برگزار شد.

شایان ذکر است، این همایش قرار است، به صورت سالیانه با هدف تجلیل از حافظان جدید به صورت شهرستانی برگزار گردد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rb2cf