نشست انجمن ورزش شهرداری‌های کشور به میزبانی اشکذر و با حضور رئیس انجمن ورزش شهرداری‌ها، فرماندار و شهردار اشکذر در مجتمع گردشگری بیک برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نشست انجمن ورزش شهرداری‌های کشور به میزبانی اشکذر و با حضور محمد علی عشقی رئیس انجمن ورزش شهرداری ها، روح الله ردایی فرماندار و احمد دهقان منشادی شهردار اشکذر در مجتمع گردشگری بیک برگزار شد.

عشقی در این نشست که روسای کمیته ورزش شهرداری های گیلان، سیستان و بلوچستان، شهرکرد، کهکیلویه و بویر احمد، تهران، همدان، تبریز، خراسان شمالی و یزد نیز حضور داشتند؛ گفت: در راستای نهادینه نمودن ورزش همگانی و توسعه این ورزش در شهرداری ها نشست انجمن ورزش شهرداری ها تشکیل شده که سومین جلسه آن به میزبانی استان یزد و شهرستان اشکذر برگزار شد.

وی اظهار داشت: شهرداری ها در کنار مسئولیت های فراوان و سنگینی که در حوزه‌های عمرانی و خدماتی دارند، وظایف بزرگ فرهنگی و ورزشی را هم بر عهده دارند که ورزش همگانی یکی از این محورهاست.

عشقی خاطر نشان کرد: این انجمن سه ماهه است در سطح کشور راه انداری شده و بیش از ۱۴۰۰ شهرداری در این انجمن مشارکت دارند تا ورزش همگانی به شهرداری ها سپرده شود.

رئیس انجمن ورزش شهرداری های کشور تاکید کرد: با توجه به بالا رفتن آمارکم تحرکی در جامعه امروز به ویژه در بین بانوان و کودکان شهرداری ها به عنوان حکمرانان محلات در شهر، ورزش و تندرستی را باید به عنوان یک اصل مهم در اولویت قرار دهند.

عشقی ادامه داد: باید از امکانات، پتانسیل و توانمندی شهرداری ها در برگزاری رویدادهای ملی و آوردن مردم به میدان جهت آمادگی جسمانی و پیاده روی که تحرک و نشاط در جامعه بیشتر را به دنبال دارد استفاده کرد و هر چقدر در حوزه ورزش و سلامت هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری کردیم.

نماینده شهرداری تهران در انجمن ورزشی شهرداری کشور گفت: متولی ورزش همگانی باید به شهرداری های سپرده شود تا با هماهنگی با وزارت ورزش و جوانان که بخشی از اعتبارت را در اختیار دارد بتوان نتیجه خوبی از این حوزه گرفت.علی خسروی افزود: در نشست امروز این انجمن که با حضور نمایندگان تعدادی از شهرداری های کشور برگزار شد مصوبات بسیار خوبی جهت ترویج ورزش همگانی به عنوان ورزش شهروندی، تفریحی، و حتی گردشگری ورزشی در بین خانواده ها اتخاذ شد.

پیشکسوت داوری فوتبال ایران اظهار داشت: رویکرد این انجمن این است تا برنامه های ورزشی مناسبی را در برای دورهمی خانواده ها در آخر هفته در نظر گیرد تا حال دل خانواده ها خوب باشد.

در این نشست هم چنین نقطه نظرات و راهکارهای لازم پیرامون برگزاری مسابقات مینی فوتبال، هم‌چنین مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان شهرداری‌ها و محلات شهرها را بیان کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Owszd