اشکذر خبر


برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه رستاق در روستای عزآباد

شناسه خبر : 95639 | تاریخ انتشار : : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۰:۰۵ | ارسال توسط :

خظیب جمعه رستاق با مرور حوادث جنگ جمل و عبرت های آن و اینکه دنیاطلبی میتواند یک انسان را با یک عقبه و خدمات فراوان به نابودی بکشد و کاری کند که بر روی ولی خدا شمشیر بکشد؛ گفت: حماسه ۹ دی استمرار و گسترش بلوغ سیاسی ملی بود که از نتایج آن بصیرت است.

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی، سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه دهستان رستاق در میعادگاه نمازجمعه عزآباد به امامت حجه الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق برگزار شد.

خطیب جمعه رستاق به مناسبت میلاد حضرت عیسی علیه السلام آیه ۵۹ سوره آل عمران را شرح داد و در ادامه احادیثی از آن پیامبر الهی را برای نمازگزاران بیان نمود.

وی ضمن مرور جنگ و فتنه جمل و عبرت های آن و اینکه دنیاطلبی میتواند یک انسان را با یک عقبه و خدمات فراوان به نابودی بکشد و کاری کند که بر روی ولی خدا شمشیر بکشد؛ به فرا رسیدن روز ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره و گفت: حماسه نهم دی استمرار و گسترش بلوغ سیاسی ملی بود که از نتایج آن بصیرت است.

دلاوری در ادامه بیان داشت: این بلوغ سیاسی باعث دغدغه مندی مردم نسبت به آرمان های انقلاب و نظام اسلامی شده و تحقق دولت جوان و حزب اللهی اوج این بلوغ سیاسی است که در انتخابات آینده باید به نمایش گذاشته شود.

امام جمعه رستاق همجنین اظهار داشت: در کنار فتنه انگیزی آمریکا و انگلیس و فرانسه عامل نفوذ و عناصر ساده لوح داخلی نیز تاثیرگذار در فتنه ها هستند.

خطیب جمعه رستاق به فرارسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد و افزود: قیام فاطمی (س) در زمانی رخ داد که دو جریان حق و باطل غدیر و سقیفه رو بروی هم قرار گرفتند و در شرایطی بود که جامعه گرفتار انحراف و اختناق جریان سقیفه شد و خواص بی بصیرت در مساله غدیر سکوت نمودند.

وی گفت: حضرت زهرا (س) در این شرایط سخت قیام کرد و از برکات قیام فاطمی (س) دفاع از حریم ولایت و امامت و همچنین ترسیم راه صحیح و مستقیم و نیز افشاء چهره نفاق بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/iOmny

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *