اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

برگزاری نخستین همایش ملی خانواده و امنیت به میزبانی یزد

شناسه خبر : 21417 | تاریخ انتشار : : 10 اردیبهشت 1392 - 10:54 | ارسال توسط :

به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر؛ سردار منوچهر امان ‌اللهی پیش از ظهر یکشنبه در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت: نیروی انتظامی طی چندسال اخیر با همکاری مراکز علمی آموزشی و دانشگاه های سطح کشور اقدام به برگزاری همایش های علمی آموزشی با رویکرد برقراری نظم و امنیت پایدار کردهذ است. وی ادامه […]

به گزارش نسیم صادق به نقل ازمهر؛ سردار منوچهر امان ‌اللهی پیش از ظهر یکشنبه در جمع اصحاب رسانه استان اظهار داشت: نیروی انتظامی طی چندسال اخیر با همکاری مراکز علمی آموزشی و دانشگاه های سطح کشور اقدام به برگزاری همایش های علمی آموزشی با رویکرد برقراری نظم و امنیت پایدار کردهذ است.

وی ادامه داد: بر این اساس، برای هر استان موضوعی متناسب با ویژگی های جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی با توچه به نغییر و تحولات صورت گرفته در محیط هر استان تعریف شده و برگزاری آن ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش های علمی متناسب با موضوعات محوله برای استان ها تعریف و در برخی استان ها اجرا شده است افزود: موضوعی که برای استان یزد انتخاب شده است با عنوان خانواده و امنیت با هدف کلی تاثیرگذاری خانواده بر نظم اجتماعی و برقراری امنیت پایدار است.

امان اللهی با اشاره به نقش پیشگیرانه خانواده ها در جلوگیری از بزه و فساد اضافه کرد: خانواده از اصلی ترین نهادهای اجتماعی و کانون تعلیم و تربیت بوده و توجه به این بنیان مقدس سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و جامعه می شود.

وی بیان داشت: در مسائل اجتماعی و موارد مرتبط با خانواده‌، نظم و امنیت اجتماعی، فرهنگ خانواده و محیط اطراف نقش موثری دارند از این رو برگزاری این همایش مولفه های امنیتی و خانواده در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده نیروی انتظامی استان یزد افزود: این همایش به مدت دو روز از دهم اردیبهشت ماه با محوريت جامع شناسی، حقوق و امنيت، روانشناسي و امنيت، آينده پژوهي،دين و امنيت و خانواده و امنيت برگزار می‌شود.

امان اللهی تصریح کرد: از زمان اعلام فراخوان برگزاری جشنواره هزار و 169 مقاله با موضوع خانواده و امنیت به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی تعداد مقالات نهایی راه یافته به همایش را 350 مقاله اعلام کرد و گفت: مقالات برتر شرکت کنندگان در نشريات علمي معتبر کشور به چاپ خواهد رسيد و به برگزيدگان جوايز ارزنده‌اي اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: از این تعداد مقاله نیز 33 اثر برای ارائه در دو روز زمان برگزاری همایش به صورت سخنرانی، پوستر و داستان و تحقیق و پژوهش انتخاب شده است.

امان‌ اللهی اهداف برگزاری این همایش را درک صحیح از ابعاد و مولفه‌های تاثیرگذار بر امنیت خانواده، توسعه تعاملات علمی و پژوهشی بین دانشگاه و ناجا در زمینه امنیت خانواده، توجه به حوزه پژوهش در امنیت خانواده اعلام کرد.

وی با تاکید بر اهمیت شناخت آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها و لزوم پیشگیری و درمان این آسیب‌ها گفت: توسعه کانون توجه و اجماع نظر مسئولین به شناخت آسیب‌های اجتماعی خانواده از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

وی عنوان کرد: خانواده‌ها نیز با تاثیرپذیری از این مولفه‌ها، شخصیت افراد خانواده را شکل می‌دهند و اگر والدین اطلاعات خود را در این زمینه ها افزایش دهند قطعا در برقراری نظم و امنیت اجتماعی و آسیب‌های خانواده اقدام بزرگی انجام شده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/letOR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124