اشکذر خبر


برگزاری مراسم باشکوه روز عاشورا در مناطق مختلف بخش خضر آباد

شناسه خبر : 109868 | تاریخ انتشار : : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰ | ارسال توسط :

مردم مناطق و روستاهای مختلف بخش خضرآباد همزمان با فرا رسیدن روز عاشورا در غم شهادت جانسوز امام حسین(ع) و یاران باوفایش سوگواری کردند.

به گزارش اشکذر خبر؛ مردم مناطق و روستاهای مختلف بخش خضرآباد همزمان با فرا رسیدن روز عاشورا در قالب دسته‌‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در غم شهادت جانسوز امام سوم شیعیان و ۷۲ تن یار باوفای آن حضرت سوگواری کردند.

مردم مومن و عاشقان اهل‌بیت (ع) در روستاهای مختلف بخش خضرآباد از جمله شهر خضرآباد، قوام آباد، دربرز، خمسیان و کزاب در روز عاشورا به اقامه عزا، مداحی، مرثیه‌سرایی، سینه‌زنی، زنجیرزنی و انجام مراسمات بومی پرداخته و در ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش گریستند.

گفتنی است؛ در این روز؛ همه مردم با نیتی پاک و خالص دل خود را برای وصال عشق آماده کرده بودند تا دل را از آلودگی‌های گناه مبرا سازند و در ماتم عزای حسین(ع) به تزکیه روح و روان خویش بپردازند.

عزاداران سومین امام(ع) و پیشوای مسلمین در روستای کزاب نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز ظهر عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) به امامت غالبی امام جمعه بخش خضرآباد در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای کزاب اقامه کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kIKAT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *