• کد خبر: 25437
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:34
  محمدصالح جوکار اظهار کرد: در دوره‌های قبل مذاکرات در نشست‌هایی که برگزار می‌شد غالبا نمایندگانی اعزام می‌شدند که تصمیم گیرنده نبودند و گاهی باید زمانی بعد از نشست صرف می‌شد تا آنها با کشورهایشان رایزنی‌های لازم را داشته باشند و بعد تصمیم بگیرند.

  محمدصالح جوکار اظهار کرد: در دوره‌های قبل مذاکرات در نشست‌هایی که برگزار می‌شد غالبا نمایندگانی اعزام می‌شدند که تصمیم گیرنده نبودند و گاهی باید زمانی بعد از نشست صرف می‌شد تا آنها با کشورهایشان رایزنی‌های لازم را داشته باشند و بعد تصمیم بگیرند. ما نباید با ادامه این روش فرصت تصمیم‌گیری را از بین ببریم.
  وی افزود: حضور وزرای خارجه در مذاکرات ایران و 1+5 سطح عالی‌تری از مذاکرات است و باعث می‌شود طرف‌های مذاکره بتوانند تصمیماتی در سطح بالاتر اتخاذ کنند بنابراین این به نفع هر دو طرف مذاکرات چه گروه 1+5 و چه هیات ایرانی است که می‌تواند قوی‌تر و با حوزه اختیار وسیع‌تر در این نشست‌ها حضور یابند و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
  نماینده مردم اشکذر و یزد در مجلس با اشاره به اینکه وزرای خارجه کشورهای 1+5 قرار نیست در نشست هفته جاری ایران و 1+5 حضور یابند، یادآور شد: این نوید خوبی نیست و نشان می‌دهد که صداقت در ادامه مذاکرات و آنچه در مذاکره گذشته در نیویورک عنوان شد وجود ندارد. اگر آنها بخواهند سطح نمایندگان شرکت‌کننده در مذاکرات را پایین بیاورند به این معناست که نمی‌خواهند اراده‌ای برای حل مسائل از طریق گفت‌وگو داشته باشند.
  به گزارش خبرگزاری ایسنا، جوکار در پایان تاکید کرد که بهتر است مذاکرات ایران و 1+5 از این به بعد در سطح عالی‌تری برگزار شود چرا که در این صورت می‌توان به حل سریعتر مساله هسته‌یی ایران امیدوار بود

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1B4Kq

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *