برگزاری مانور تمرینی _ آموزشی وزارت نیرو در یزد

  پرینت
برگزاری مانور تمرینی _ آموزشی وزارت نیرو در یزد
شناسه خبر : 123604 | تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹ | ارسال توسط :
اعضای ستاد فرماندهی مانور تمرینی _ آموزشی وزارت نیرو که با مخاطره فرضی سیل، صاعقه و طوفان در منطقه چرخاب شهرستان اشکذر برگزار شد؛ این مانور، از فرایند بازیابی شبکه آب و برق استان یزد بازدید کردند.

به گزارش اشکذر خبر؛ اعضای ستاد فرماندهی مانور تمرینی _ آموزشی وزارت نیرو که با مخاطره فرضی سیل، صاعقه و طوفان در منطقه چرخاب شهرستان اشکذر برگزار شد؛ ضمن حضور میدانی در نقاط مختلف اجرای مانور از فرایند بازیابی شبکه آب و برق استان یزد بازدید کردند.

این بازدید با حضور محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، محمد عزیزی رئیس گروه HSE و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، احمد گنجی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد و مدیران صنعت آب و برق استان برگزار شد و در جریان این بازدید از مناطق عملیات اجرایی شرکت های توزیع نیروی برق استان، آب منطقه ای، آب و فاضلاب و برق منطقه ای یزد بازدید شد.

بر این اساس؛ محسن شیرغلامی رئیس هیات مدیره شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق در این زمینه اظهار داشت : ساعت ۸:۳۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۰۴/۱۱/۱۴۰۲ صاعقه ای به برج خنک کاری شماره دو نیروگاه برخورد و در اثر آن مولد بخار از مدار خارج گردید . همچنین یکی از اپراتورهای مولدها برخورد صاعقه به سیستم ارت مخزن سوخت گازوئیل شماره یک را مشاهده نمود و بلافاصله موضوع را به اطلاع مهندس شیفت رساند.

وی در ادامه تصریح کرد :متعاقبا مهندس شیفت ضمن اطلاع به واحد آتش نشانی جهت حضور در محل های حادثه ، اقدام به اطلاع رسانی به جانشین مدیر بحران نموده تا به اعضای کمیته مدیریت بحران فراخوان گردد.

شیرغلامی همچنین ادامه داد: اعضای کمیته مدیریت بحران با حضور در اتاق فرمان مرکزی نیروگاه (اتاق فرماندهی مدیریت بحران) ضمن بررسی و اطلاع از وضعیت حادثه اقدام به اطلاع رسانی به ستاد فرماندهی مانور شرایط اضطراری صنعت آب و برق استان نمود.

این مقام مسئول همچنین افزود: درخواست کمک از نیروگاه شیرکوه به منظور بشتیبانی فنی با دستور مدیر بحران ، واحد ایمنی و آتش نشانی بلافاصله در دو محل سوییچگیر برج خنک کن و مخزن سوخت گازوئیل شماره یک حضور یافته تا با بررسی شرایط محیطی از وقوع آتش سوزی احتمالی جلوگیری و وضعیت را بررسی نمایند.

شیرغلامی در پایان گفت : تیم حراست با حضور در محل حادثه اقدام به محصور کردن و جلوگیری از حضور افراد متفرقه نموده و همزمان واحد بهداری با آمبولانس به همراه تکنسین امداد و نجات جهت رسیدگی به مصدومان احتمالی در محل برخورد صاعقه برج خنک کن مولد S2 و مخزن سوخت گازوئیل شماره یک حضور یافت.

در ادامه سید محمد حسن جمال الدینی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد اظهار داشت : اکیپ عملیاتی بهره برداری با بررسی نقشه و خطوط ارتباطی برج اقدام به ایزوله سیستم ارت نمود.

وی همچنین افزود: اکیپ واحد ایمنی و آتش نشانی نیز با بازدید از وضعیت مخزن سوخت شرایط را مورد بررسی قرارداده تا اتصالات صاعقه گیر و ارت آسیب ندیده باشند و علائمی از سوختگی احتمالی را گزارش دهند و با هماهنگی بهره برداری نسبت به اطمینان از آماده بودن سیستم فوم و فایرفایتینگ مخزن اقدام کرد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: اکیپ مهندسی و بازرسی فنی با حضور در محل حادثه مخزن سوخت گازوئیل شماره یک اقدام به بررسی عملکرد سیستم صاعقه گیر و تاثیرات آن پرداخته و نمراتور آن را مقایسه کرد.

جمال الدینی همچنین گفت: در بررسی های اولیه صاعقه به مخزن سوخت گازوئیل شماره یک مشخص گردید که صاعقه گیر مخزن سوخت بصورت مناسب عمل کرده است.در بررسی های اولیه همکاران بهره برداری و تحلیل لاگهای مرتبط با تریپ، مشخص شد که علت خروج اضطراری مولد ، برخورد صاعقه به برج خنک کاری و خروج پمپ های اصلی مولد بوده است و با توجه به خروج اضطراری مولد بخار، اکیپ تعمیرات با حضور در محل برج اقدام به برآورد میزان خسارت بر تجهیزات و اقدامات لازم جهت ترمیم و بازگرداندن شرایط به حالت عادی و ترمیم تابلو و در سرویس قراردادن تجهیزات جهت بهره برداری می نمایند.

شایان ذکر است؛ شرکت سهامی آب منطقه ای یزد نیز ضمن حضور در مانور تمرینی-آموزشی ملی که با حضور ۷ استان معین برگزار شد؛ توان کارکنان خود را در برخورد با مخاطرات مورد سنجش قرار داد.

         

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MuRRs
  • نویسنده : علی مشیری نیا
برچسب ها
نوشته های مشابه
نشست مشترک ستاد انتخابات استان یزد با ستاد انتخابات شهرستان اشکذر برگزار شد
آغاز عملیات عمرانی ساماندهی بلوار امام خمینی (ره) حسن آباد
آغاز برداشت خیار سبز بهاره در دهستان کذاب
دیدار اعضای تیم حسینیه سفید با امام جمعه شهرستان اشکذر
آغاز برداشت آلبالو در بخش خضرآباد
علی مشیری نیا مسئول ستاد قالیباف در شهرستان اشکذر شد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *