امدادگران، نجاتگران و پیشکسوتان عرصه امداد و نجات در ارائه خدمات امدادی طرح تابستانه امداد و نجات شهرستان اشکذر همراهی بی نظیر دارند.

به گزارش اشکذر خبر؛ سید محمدکاظم بزازاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در نخستین روز از برگزاری طرح امداد و نجات تابستانه این شهرستان با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های امدادی اشکذر بر جذب نیروهای میدانی و توانمند در کنار آموزش های کاربردی تاکید کرد.

بزاززاده در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حمایتهای همه جانبه امدادگران در تمامی عرصه های خدمت رسانی به تشریح دستورالعمل طرح مذکور پرداخت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر با بیان اهمیت حضور و آمادگی همه جانبه امدادگران در پوشش حوادث احتمالی بر توانمند سازی و ارتقای مهارتهای علمی و عملیاتی امدادگران تاکید کرد.

وی در ادامه از برنامه های تدوین شده این جمعیت که برگرفته از تحلیل های آماری و توصیفی از وضعیت شهرستان اشکذر با نگاه ساختار شناسی و علیت گرایی موضوعی است؛ خبر داد و آموزش های مستمر، جذب جوانان از محلات و اعتقاد به تشکیل تیم های امدادی محله محور، تخصص گرایی تیم ها، برگزاری جلسات آموزشی برون شهرستانی، تشکیل شبکه منسجم امدادی شهرستان با نقطه اتکای مرکزی از مهمترین ویژگی های این برنامه برشمرد.

در ادامه امدادگران حاضر ضمن اطلاع از کشیکهای خود، پیشنهادات خوبی در راستای کیفیت بخشی به فعالیت ها ارائه دادند.

شایان ذکر است؛ طرح مذکور با حضور بیش از ۲۰ نفر در قالب برنامه زمانبندی شده در محل پارک اشکی و با حمایت فرمانداری و شهرداری اشکذر آغاز شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rv3Op