اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

برگزاری سخنرانی علمی با موضوع آلودگی هوا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر

شناسه خبر : 71172 | تاریخ انتشار : : 28 بهمن 1396 - 16:30 | ارسال توسط :

به گزارش  اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این جلسه، دانشجویان و مسئولین دانشگاه حضور داشتند و سخنران آن دکتر حسن جانفدا، مدیر گروه مدیریت کاهش در حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بود. وی گفت: مخاطرات طبیعی و انسان ساخت، تهدید کننده سلامت بشر و سایر موجودات هستند و […]

به گزارش  اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این جلسه، دانشجویان و مسئولین دانشگاه حضور داشتند و سخنران آن دکتر حسن جانفدا، مدیر گروه مدیریت کاهش در حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بود. وی گفت: مخاطرات طبیعی و انسان ساخت، تهدید کننده سلامت بشر و سایر موجودات هستند و در استان یزد هفت مخاطره اصلی طبیعی و انسان ساخت در مدیریت بحران تعریف شده که شامل: سیل، خشکسالی، زلزله، آلودگی هوا ناشی از ریزگردها، حوادث صنعتی و معدنی و حوادث ترافیکی می باشد.

دکتر جانفدا افزود: در این فرصت کوتاه بر آنیم تا به موضوع آلودگی هوا که یکی از مخاطرات تهدید کننده استان یزد می باشد با رویکرد ویژه ای نگاه کنیم و اذهان مخاطبین را برای کمک و مشارکت فعال کرده و راهکارها را بیان کنیم و دانشگاه می تواند در این زمینه راهکار بدهد.

وی آماری از وضعیت آلودگی هوا در استان یزد و شهرستان اشکذر ارائه کرد. دکتر جانفدا در پایان گفت: بیماری هایی مثل دیابت، سرطان، سکته و … با آلودگی هوا ارتباط دارند و استقرار صنایع آلاینده و پرآب خواه مانند کاشی و سرامیک و فولاد در مجاورت محدوده مسکونی استان یزد کاری واقعا غیرکارشناسی و اشتباه بوده که باید برای آنها فکر اساسی بشود در غیر این صورت اوضاع بدتر از این خواهد شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/o7fS2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124