دومین المپیاد عملی-تخصصی برق ویژه دانش آموزان رشته برق هنرستان های استان یزد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ مهدی دهقانی اشکذری، عضو هیأت علمی گروه برق و دبیر این المپیاد با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این المپیاد انجام آزمون های تئوری و عملی و در نهایت معرفی نفرات برتر هنرستان های استان یزد در جهت جذب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر و معرفی این افراد به آموزشگاه های خودشان به منظور ایجاد انگیزه و حس رقابت در بین سایر دانش آموزان بود.

وی افزود: محورهای المپیاد شامل: طراحی و مدارات فرمان و قدرت و طراحی و اجرای مدارات توسط کنترل کننده های منطقی بود و در مجموع ۴۰ نفر شرکت کننده از هنرستان های شهید رجایی، شهید چمران و منتظر قائم یزد، شهید چمران میبد، عباس ابن علی تفت، شهید مدنی زارچ و هنرستان نمونه دولتی خادمی شهرستان اشکذر شرکت کردند که ۱۰ نفر برگزیده آزمون تئوری و ۵ نفر برگزیده آزمون عملی تئوری شدند. دهقانی اشکذری گفت: در حاشیه برگزاری این المپیاد، دانش آموزان از کل تجهیزات دانشگاه از جمله آزمایشگاه های PLC و کارگاه مدار فرمان، کارگاه اتوماسیون، کارگاه PID کنترل و سایر آزمایشگاه ها و کارگاه های گروه مهندسی برق بازدید کردند.

در پایان این المپیاد آقایان ایمان باقریان تفتی، محمدمتین فلاح تفتی، امیر محمد دره شیری به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم و آقایان ابوالفضل رضایی، محمد مهدی حسین زاده، رضا وکیلی، ابوالفضل پاک چشم، ابوالفضل خامسی، علی امینی و سید مصطفی میرزابابایی به عنوان رتبه های برتر المپیاد معرفی شدند و از آنان تجلیل شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/gRdro