سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر به ریاست فرماندار این شهرستان در فرمانداری  اشکذر  برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ سومین  جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر  به منظور هماهنگی برنامه های گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از روستاهای دوستدار کتاب   به ریاست روح الله ردایی  فرماندار و با حضور ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر و این اعضای انجمن برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی اشکذر در این نشست با بررسی مصوبات جلسه پیشین انجمن به تشریح برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان در سال جاری و هم چنین  ویژه برنامه های هفته کتاب پرداخت.

حفیظی پس از اعلام برنامه های هفته کتاب در شهرستان، روند اجرای این برنامه‌ها را تاکنون مثبت ارزیابی کرد و افزود: حضور دانش آموزان و کودکان در کتابخانه ها، برگزاری نشست های کتابخوانی ، جلسات نقد ، معرفی کتاب وعضوگیری رایگان کتابخانه‌های شهرستان از جمله این اقدامات است

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در  در جهت  رفع مشکلات و پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی مطرح کردند.

معرفی کتاب توسط اعضا در جلسه بعدی انجمن  ،اجرای برنامه های فرهنگی خاص در  کتابخانه ها جهت شناسایی کتابخانه ها  به عنوان پاتوق فرهنگی ،سرمایه گذاری در بخش فرهنگی در شهرستان ،دعوت از نویسندگان ،ارائه گزارشی از نظرات اعضای انجمن در جلسه بعد از  مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

در  پایان این نشست نیز فرماندار اشکذر از اعضای انجمن وهمچنین از راضیه رنجبر مسئول کتابخانه باقر العلوم(ع) عزآباد رتبه برتر در نهمین جشنواره روستاها و عشایر  با اهدای لوح سپاس و هدایایی، تقدیر کرد.

گفتنی است؛ در حال حاضر ۶ کتابخانه نهادی و مشارکتی در سطح شهرستان اشکذر  در حال فعالیت هستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GeQfh