• کد خبر: 20257
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 فروردین 1392 - 14:22
  در اولین نشست سال 92 رؤسای آموزش و پرورش استان ، برنامه ها و سیاست های دستگاه تعلیم و تربیت ، تشریح شد

  به گزارش نسیم صادق به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، اولین نشست رؤسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق 14 گانه ی استان یزد در سال 92 با هدف تشریح برنامه ها ، سیاست ها و مرور عملکرد حوزه های مختلف آموزشی ، پرورشی ، سوادآموزی ، ورزشی ، مالی ، فرهنگی و پرورشی در پژوهشکده ی تعلیم و تربیت برگزار شد .
  مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این همایش با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و فرمایشات معظم له در مشهد مقدس گفت : این سخنان باید به عنوان رئوس کاری سال جدید در دستور کار و مورد توجه همگان باشد .
  ” محمد کاظم رحیمی نژاد ” با یادآوری این مهم که از سطح نظر و عمل درحوزه حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به شدت نیازمند کار و فعالیّت هستیم افزود : برای تحقق منویّات رهبر معظم انقلاب ، کمیته ی اجرائی شعار سال در تمامی ادارت آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان تشکیل می شود .
  رحیمی نژاد حاکمیت عقلانیت ، تفکرمحوری ، واقع نگری و نگاه جامع نگر را زمینه ساز تحقق حماسه سیاسی دانست و افزود : این نگاه باید در جمع فرهنگیان عمومیت یابد و معلّمین با آموزش ، تبلیغ و ترویج ، این مهم را به نسل جوان منتقل کنند .
  وی از تسویه قبوض آب ، برق و سوخت مدارس در سال 91 در سطح وزارتین آموزش و پرورش و نیرو خبر داد و افزود : در6 ماهه اول سال 92 نیز اعتبار و سرانه ای برای پرداخت قبوض مذکور اختصاص نیافته است و مدارس تا اطلاع ثانوی از پرداخت قبوض خوداری کنند .
  مدیرکل آموزش و پرورش با توجه به نظرخواهی ها و اعلام نظر میهمانان از اعلام رضایت مندی مسافران نوروزی از اقدامات ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان یزد خبر داد و از تمامی دست اندرکاران ، برنامه ریزان و پرسنل این ستادها تقدیر کرد .
  محمد کاظم رحیمی نژاد با توجه به الحاق طبس به خراسان جنوبی از رؤسای آموزش و پرورش ، فرهنگیان ، پرسنل اداری و تمامی دست اندرکاران آموزش و پرورش در شهرستان طبس و منطقه دستگردان تقدیر کرد و افزود : کار تغییر و تحول و انتقال آموزش و پرورش به استان خراسان جنوبی انجام شده است .
  ضرورت احصاء املاک و مستغلات بلا استفاده آموزش و پرورش در مناطق روستائی ، ساماندهی نیروی انسانی ، تشریح اهمیت و جایگاه درس ملی در آموزش و پرورش ، وضعیت دانشگاه فرهنگیان در یزد ، برنامه های ساماندهی نیروی انسانی ، تغییر کتب درسی در دو پایه تحصیلی ، روند و وضعیت مالی و اعتباری آموزش و پرورش در سا ل جاری از دیگر مباحث مدیر کل آموزش و پرورش در این نشست بود .
  در ادامه این نشست یکروزه ، معاونین مالی ، پرورشی و فرهنگی ، آموزش ابتدائی و متوسطه ، سوادآموزی ، تربیت بدنی و سلامت ، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان نیز به تشریح برنامه های حوزه خود در سال 92 پرداختند .
  سپس رؤسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان ، مسائل ، مشکلات و سؤالات خود را در حوزه های مختلف عنوان کردند.
  بررسی وضعیت و عملکرد آموزش و پرورش استثنائی ، تقدیر از شهرستان های برتر در عملکرد پروژه مهر 92 و ستاد اعتلا از دیگر برنامه های این نشست بود .

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kYyHl

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *