رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از برگزاری اردوی جهاد دامپزشکی به مناسبت ایام الله دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، علی نیک بین رئیس اداره دامپزشکی اشکذر گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای جهاد تبیین و حضور در صحنه است که با افزایش ارتباطات اجتماعی می توانیم اهمیت و نقش گسترده دامپزشکی را در تضمین سلامت و تامین امنیت غذایی و ارتقاء شاخص های سلامت جامعه نشان دهیم.

وی افزود: همزمان با آغاز دهه فجر اردوی جهادی و محرومیت زدایی با محوریت واکسیناسیون رایگان تب برفکی در جمعیت دام سبک و واکسیناسیون هاری در سگ های صاحبدار، آموزش و ترویج و ویزیت رایگان دام از ۱۶ بهمن ماه به مدت ۴ روز در این شهرستان اجرا شد.

وی در ادامه عنوان کرد: در این اردو بیش از ۱۵۰۰ راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی  و ۸ قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم از برنامه‌های مهم دامپزشکی است گفت: همزمان با ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری، آموزش‌های لازم در خصوص بهداشت دام و فرآورده‌های خام دامی، بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، بهداشت جایگاه و نگهداری دام‌ها نیز بصورت چهره به چهره ارائه می‌گردد.

وی در پایان اظهار کرد: برگزاری این اردوها در پیشگیری از ابتلای دام‌ها به بیماری‌ها و حفظ جمعیت دام که اقتصاد و معیشت روستاییان وابسته به آن است، تاثیر بسزایی دارد و دامداران بایستی نکات بهداشتی در خصوص بیماری‌های دامی و نگهداری دام رعایت کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8eG05