اشکذر خبر


برگزاری آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه در میعادگاه نمازجمعه صدر آباد رستاق

شناسه خبر : 102534 | تاریخ انتشار : : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۶:۲۴ | ارسال توسط :

امام جمعه رستاق به دولت مردان توصیه نمود در اجرای برنامه اصلاحات اقتصادی قبل از هر چیز زیرساخت های لازم را مهیا نمایند تا در روند این برنامه مشکلی پیش نیاید.

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه مورخ ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ در میعادگاه نمازجمعه صدر آباد رستاق به امامت حجه الاسلام دلاوری برگزار شد.

دلاوری در خطبه اول به مناسبت پیش رو بودن سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام به روایتی از آن حضرت اشاره کرد و گفت: حضرت می فرمایند؛ مَنْ کَانَ الْوَرَعُ‌ سَجِیَّتَهُ‌ وَ الْکَرَمُ طَبِیعَتَهُ وَ الْحِلْمُ خَلَّتَهُ کَثُرَ صَدِیقُهُ وَ الثَّنَاءُ عَلَیْهِ وَ انْتَصَرَ مِنْ أَعْدَائِهِ بِحُسْنِ الثَّنَاءِ عَلَیْهِ کسی که ورع و تقوا خلق و خوی او، و کَرَم و بزرگواری طبیعت و عادت او، و حلم و بردباری روش زندگی او شده باشد؛ دوستانش فراوان و ستایش گران او بسیار خواهند بود؛ حتی دشمنانش از او تعریف و تمجید می کنند.

وی در خطبه دوم بحثی را درباره شفاعت مطرح کرد و اظهار داشت: دهم ماه ربیع الثانی سالروز شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است. شخصیتی که امام صادق علیه السلام در شأن و منزلت او فرمود؛ وَ تُدْخَلُ بِشَفَاعَتِهَا شِیعَتِی الْجَنَّهَ بِأَجْمَعِهِمْ» فردای قیامت تمام شیعیان ما با شفاعت او وارد بهشت می شوند و امام هشتم علیه السلام نیز در زیارتنامه آن حضرت به ما آموخت که همین شفاعت را از آن بزرگوار درخواست کنیم و عرض نماییم؛ یا فاطِمَهُ اشْفَعی لی فیِ الْجَنَّهِ فَاِنَّ لَکِ عِنْدَ اللهِ شَاْناً مِنَ الشَّاْنِ ای فاطمه درباره بهشت برایم شفاعت کن، که برای تو در نزد خدا دارای مقامی از مقامات بلند هستی.

دلاوری یاد و خاطره مرحوم علامه طباطبائی (ره) را گرامی داشت و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: انس با کتاب، همانند غذا و لباس برای همه ما لازم و ضروری است. چرا که کتاب تمام تجربیات گذشته را در اختیار ما می گذارد و با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی چراغ راه آینده ما خواهد بود.

خطیب جمعه رستاق در مورد آیه فلینظر الانسان الی طعامه گفت: بسیاری از مفسران گفته اند منظور از این طعام همان غذای روح و علم انسان است. یعنی نگاه کن ببین ظرف وجود خود را با چه اطلاعاتی پر می سازی ؛ از اینرو اسلام از خرید و فروش و خواندن و حتی نگه داشتن کتابهای فاسد و مضر منع کرده است لذا مسئولان فرهنگی کشور باید بیشتر مواظبت کنند از نشر و توزیع کتاب‌های مضر و مسموم جلوگیری نمایند و بر فضای مجازی بیشتر نظارت کنند.

وی در ادامه خطبه دوم به دولت مردان توصیه نمود در اجرای برنامه اصلاحات اقتصادی قبل از هر چیز زیر ساخت های لازم را مهیا نمایند تا در روند این برنامه مشکلی پیش نیاید.

دلاوری همچنین افزود: هماهنگی بین سه قوه و همچنین در نظر گرفتن شرایط زمانی، گفتگوی صادقانه با مردم، آرام کردن التهابات اقتصادی، به‌ثبات رساندن نسبی بازار پول و سرمایه و کالا، می‌تواند در این مسیر به‌توفیق دولت کمک کند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/oeqrq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *