اشکذر خبر


برپایی راهپیمایی اربعین حسینی از روستای تقویه تا شرب العین

شناسه خبر : 110601 | تاریخ انتشار : : ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ | ارسال توسط :

در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش، بخش خضرآباد سراسر غرق ماتم و اندوه است.

به گزارش اشکذر خبر؛ مردم ولایت‌مدار روستاهای بخش خضرآباد در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با اجتماع در روستای تقویه اقدام به برپایی راهپیمایی کردند.
شرکت کنندگان در این آیین مذهبی مسیر چند کیلومتر از روستای تقویه تا روستای شرب العین را با شعارهای لبیک یا حسین لبیک یا مهدی و یا ابوالفضل به یاد بازماندگان صحرای کربلا پیاده روی کردند.
در مسیر پیاده روی اربعین در شرب العین موکب داران از راهپیمایی کنندگان اربعین حسینی پذیرایی کردند و در ادامه قرائت زیارت با فضیلت اربعین امام حسین علیه السلام و زیارت عاشورا از دیگر برنامه های این مراسم بود.
اربعین حسینی در لغت به معنی چهلم و در اصطلاح یک مراسم مذهبی است که چهل روز پس از عاشورا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش در کربلا برگزار می گردد، در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش، بخش خضرآباد سراسر غرق ماتم و اندوه است.

شایان ذکر است؛ در چهلمین روز از شهادت اباعبدالله الحسین (ع) مردم مومن و ولایتمدار بخش خضرآباد در سوگ بزرگ‌مرد تاریخ شور و حماسه نشستند که حیات اسلام مدیون خون پاک ایشان و اصحاب و یاران اوست. پخش نذری های مختلف توسط ارادتمندان امام حسین (ع) در بین عزاداران از دیگر آیین های مرسوم این روز در روستای شرب العین است. گلزار شهدای بخش خضرآباد در روزی مانند اربعین خیل عظیمی از عاشقان سیدالشهدا(ع) را پذیرا است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/UkKiw

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *